MojAndroid

Ako ste si možno povšimli, nových smartfónov sa zvykneme dočkať niekedy medzi januárom a marcom. Po pár mesačnej prestávke sa ďalšie udalosti potom zvyčajne konajú až od augusta až po október. Na sociálnej sieti Weibo firma Realme oznámila, že pripravuje technológiu bezdrôtového magnetického nabíjania. Ide o prvý podobný princíp nabíjania, využitý v Android zariadeniach. Webový portál GizChina zverejnil zopár známych vecí ohľadom tejto technológii nabíjania s pomenovaním Realme Flash.

Realme Flash sa bude snažiť napodobniť už existujúci typ bezdrôtového nabíjania

Ako môžete vidieť na obrázku v príspevku, Realme Flash bude spočívať v kruhovitom zariadení vo vnútri smartfónu. Inšpirácia je zrejme takmer každému jasná. Niečím podobným sa vyznačuje aj séria iPhone 12. Okolo cievky by sa teda mali nachádzať magnety, ktoré magnetickou silou prichytia bezdrôtovú nabíjačku.

Realme Flash
Foto: GizChina.com

Ide o pohodlnejšiu formu nabíjania, pretože keď bude nabíjacia plocha pripevnená k telefónu, vy môžete telefón bezdrôtovo nabíjať aj počas toho, ako ho držíte v ruke. Na druhú stranu aj napriek tomu budete odkázaní na dĺžku pripojeného kábla. Magnet však so sebou prináša nielen výhodu v podobe lepšie riešeného bezdrôtového nabíjania. Podobne, ako tomu je v prípade radu iPhone 12, na zadnú stranu môžete pripevniť podporované magnetické príslušenstvo.

Nabíjačky prídu v dvoch prevedeniach. V porovnaní s Magsafe pôjde o veľký skok vo výkone

Pokiaľ ide o nabíjací výkon, tešiť sa údajne môžeme až na 50 W bezdrôtové nabíjanie. Zároveň by tak šlo o najrýchlejšie magnetické bezdrôtové nabíjanie na svete. No povedzme si pravdu, konkurencie momentálne veľa niet. Pre porovnanie zmienime, že Magsafe na nových iPhonoch dosahuje len maximálne 10 W a v praxi je tento výkon ešte o niečo nižší.

Realme Flash
Foto: GizChina.com

Základná nabíjačka Realme Flash bude dosahovať 15 W, no k dispozícii má byť aj model, podporujúci rýchlu formu nabíjania. Slabšia nabíjačka bude v porovnaní s tou výkonnejšou o dosť tenšia. Celokovové telo nabíjačky je nutné pre efektívne odvádzanie tepla z jej povrchu. Efektívne rýchlosti nabíjania by mali byť v prípade tej rýchlejšej nabíjačky zabezpečované vďaka integrovanému ventilátoru.

realme c11
Smartfón na obrázku: Realme C11 | Foto: TitaniumMobile.net


Realme Flash príde s podporou pre ďalšie magnetické príslušenstvo, ako napríklad pre držiaky do áut. Pripravovaný smartfón s podporou magnetického bezdrôtového nabíjania má priniesť špičkové parametre. Na prednej strane sa bude nachádzať takzvaný “hole-punch” výrez.

Pod kapotou nájdeme čipset Snapdragon 888. Ide o najvýkonnejší procesor z dielne amerického giganta Qualcomm. Čipu bude spoločnosť robiť až 12 GB operačnej pamäte a 256 GB interného ukladacieho priestoru. Samozrejmosťou je nabíjací a dátový konektor typu USB-C. Operačným systémom sa stane Android 11 s používateľskou nadstavbou Realme UI 2.0.

Náš tip
AnTuTu: Toto je rebríček TOP 10 najvýkonnejších smartfónov

3.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+