MojAndroid

Začiatok nového mesiaca so sebou prináša aktualizovaný rebríček TOP 10 najvýkonnejších smartfónov, ktoré sú momentálne celosvetovo dostupné. Prehľad pravidelne zverejňujú tvorcovia populárneho benchmarkového nástroja AnTuTu a inak to nebolo ani počas júla. Pohľad na čerstvý rebríček zverejnil portál GizChina.

Najvýkonnejšie Android smartfóny za júl 2021

Najnovší prehľad dáta opätovne poukazuje, že prvenstvo momentálne patrí hernému smartfónu Black Shark 4 Pro. Napriek tomu, že v zozname najvýkonnejších smartfónov sa zvyknú objavovať pomerne známe smartfóny, občas dochádza k zaujímavým zmenám, ktoré stoja z pozornosť. Spôsobené je to primárne tým, že výrobcovia spustia predaj nového modelu, no karty môže teoreticky zamiešať aj softvérová aktualizácia.

Rebríček AnTuTu júl 2021 | Zdroj: GizChina

Black Shark 4 Pro je herným smartfónom a jedným z vlajkových modelov, ktoré využívajú 5 nm čipset Qualcomm Snapdragon 888. V testovanej verzii má 12 GB RAM. V dosahovaní špičkového výkonu mu nepochybne pomáha aj prepracovaný chladiaci systém. Popredné umiestnenie dosahuje opakovane, rebríčku AnTuTu kraľuje už niekoľko mesiacov. V júli svoje prvenstvo obhájil s celkovým skóre 854 439 bodov.

Xiaomi Mi 11


Snapdragon 888 kam sa pozrieš

Druhú priečku obsadil smartfón Red Magic 6 Pro s hodnotením 831 163 bodov. Tretie miesto patrí modelu OnePlus 9 Pro, ktorý si pripísal hodnotenie 822 338 bodov. Obidva sú vybavené výkonným čipsetom Qualcomm Snapdragon 888 v kombinácii s 12, respektíve až 16 GB operačnej pamäte.

Snapdragon 888 momentálne patrí na špičku, čo sa prejavuje na obsahu tabuľky TOP 10 najvýkonnejších smartfónov. Nachádza sa vo všetkých smartfónoch, ktoré prebojovali do prvej desiatky. Konkrétne tu nájdeme smartfóny Oppo Find X3 Pro, realme GT, OnePlus 9, vivo X60 Pro+, IQOO 7, Meizu 18 a Xiaomi Mi 11 Ultra. Žiadne dramatické zmeny sa neudiali a dá sa predpokladať, že ich svedkom budeme až po príchode nových čipsetov.

Náš tip
Samsung by mohol vyrábať vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 895
3.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+