MojAndroid

Čínska spoločnosť Realme spustila aktualizáciu softvéru v rámci beta programu Early Access pre smartfón strednej triedy Realme 8 Pro. Podľa portálu GSMArena mu prináša najnovší systém Android 13.

S novou verziou systému dostanú používatelia aj novú verziu nadstavby Realme UI

Realme 8 Pro prišiel na trh v roku 2021 spoločne s lacnejším súrodencom Realme 8. Jeho hlavnou prednosťou bol 108-megapixelový fotoaparát, ktorý vtedy nebol v strednej triede bežným javom. Predinštalovaným systémom bol Android 11, ktorý neskôr povýšil na Android 12 a teraz zariadenie dostáva druhú systémovú aktualizáciu na Android 13. Nad systémom beží ešte nová verzia nadstavby Realme UI 4.0

Realme 8 Pro
Realme 8 Pro | Zdroj: GSMArena.com

Aktualizácia má označenie firmvéru  RMX3081_11.C.25 | RMX3081_11.C.26. Súčasťou aktualizácie je aj nová bezpečnostná záplata, ktorá by mala zlepšiť zabezpečenie osobných dát používateľa. Systém Android 13 zase prináša nové API rozhranie na konverziu textu, podporu pre Bluetooth Low Energy Audio a samozrejme množstvo zmien v používateľskom rozhraní.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Ponuka -> Aktualizácia softvéru a potom klepnite na ikonu nastavení v pravom hornom rohu -> Skúšobná verzia > Použiť teraz. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizuje aj konkurencia

Najaktívnejším výrobcom je Samsung, ktorý stihol aktualizovať prakticky všetky dôležité modely a momentálne Android 13 dostávajú aj smartfóny nižších tried. Najnovšie dostali niektoré staršie Samsungy hernú aktualizáciu. Android 13 dostali aj staršie vlajkové lode od Asusu, rovnako aj stredná trieda OnePlus. Tento týždeň sa dostalo napríklad na model OnePlus Nord CE. Aktualizuje aj Huawei, avšak len svoju nadstavbu EMUI, keďže so samotným Androidom to nemá v posledných rokoch jednoduché.

Náš tip
Telegram dostáva úsporný režim batérie a ďalšie vylepšenia
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+