MojAndroid

Ak ste si objednali nový model minipočítača Raspberry Pi 2, tak by ste ho nemali moc fotiť. Aspoň nie s bleskom. Svetlo, ktoré emitujú bežne dostupné blesky dnešných fotoaparátov totižto dokáže vďaka svojej vlnovej dĺžke spôsobiť zníženie napätia v procesora, čo vyvrcholí až do vypnutia samotného počítača. Rovnaký problém nastane, ak na Raspberry Pi 2 namierite silnejší laser. Problémom je polovodivý materiál, z ktorého je vyrobený regulátor napätia. Autori minipočítača o tomto probléme vedia, no nevyjadrili sa k jeho riešeniu. Zdá sa, že blesk ani laser nedokážu počítaču spôsobiť vážnejšie poškodenie, len ho vypnú.

Ak si chcete tento počítač kúpiť a plánujete si s ním robiť aj veľa fotografií alebo naň bezpredmetne svietiť laserom, tak by ste si kúpu mali premyslieť. Inak je Raspberry Pi 2 perfektným spoločníkom a poradí si hravo s multimédiami či inými úlohami. Viac si o ňom prečítajte v samostatnom článku.

Náš tip
Raspberry Pi 2 Model B+ prináša 4-jadrový procesor a 1 GB RAM za $35

Zdroj: TheVerge

10.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+