MojAndroid

Radosť je aktuálne najmladším digitálnym operátorom na Slovensku. Spadá pod operátora O2 a využíva jeho sieť. Cieli najmú na mladšiu generáciu, pre ktorú ponúka zaujímavé a dostupné dátové balíky či aplikáciu, cez ktorú zákazník urobí úplne všetko.

Radosť využíva tvárovú biometriu pre overenie zákazníka

Aktivácia SIM karty, platby za služby, ale aj starostlivosť o zákazníka prebiehajú stopercentne digitálne cez mobilnú aplikáciu. Pre objednanie služby stačí naskenovať obe strany občianskeho preukazu. Overenie, či si službu naozaj objednal zákazník s naskenovaným občianskym preukazom, prebehne cez tvárovú biometriu. Tá jednoducho porovná fotografiu z občianskeho preukazu so selfie fotografiou zákazníka.

„Tvárová biometria je moderné a inovatívne technologické riešenie, ktoré Radosť využíva ako prvý operátor na Slovensku. Vďaka pokročilým metódam umelej inteligencie dokážeme zanalyzovať vzhľad tváre zákazníka a vieme overiť jeho totožnosť. Pomocou kontroly životnosti cez pohyb očí smerom do kamerového systému následne tiež dokážeme overiť, či si službu skutočne objednáva „živý človek“, a teda sa nejedná len o fotografiu. SIM karta vám potom do 2 pracovných dní príde do schránky.”

radosť operátor

 

Pokročilá a bezpečná technológia od slovenskej firmy

Technológia, ktorá to umožní, spĺňa prísne bezpečnostné kritériá. Technické riešenie je od slovenskej spoločnosti Innovatrics a patrí medzi najpresnejšie na svete. Tvárovú biometriu dodala do aplikácie Radosti spoločnosť Softec. “Je pre nás veľkou radosťou, že práve Radosť môže ako prvý operátor využívať tento digitálny spôsob objednávania a aktivácie služby.“ hovorí Radosť.

8.10.2020
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+