MojAndroid

Na prvý pohľad vám možno názov NXP Semiconductors nič nehovorí a nemôžeme sa vám čudovať. Spoločnosť totiž vyrába súčiastky, ktoré mnohí z nás možno používajú, no určite o tom nevedia. Firma je totiž jedným z najväčších dodávateľov polovodičových súčiastok do infotainment systémoch v moderných automobiloch. To znamená, že automobilky tieto súčiastky vložia do auta bez toho, aby sme my museli vedieť, kto je ich dodávateľom. Aj tak ale ide o obrovskú spoločnosť, ktorá teraz patrí pod Qualcomm.

Náš tip
Qualcomm už budúci rok prinesie do mobilných zariadení gigabitové LTE pripojenie

Ten ju kúpil za neuveriteľných 47 miliárd dolárov. To je jedna z najväčších akvizícií v technologickom priemysle za posledné roky a je preto pravdepodobné, že Qualcomm sa ju bude snažiť aj zúročiť. Podľa prehlásenia spoločnosti má byť táto kúpa odrazovým mostíkom pre to, aby sa známy výrobca mobilných čipov dokázal ešte výraznejšie presadiť na poli Internetu vecí a, samozrejme, aj v infotainment systémoch našich automobiloch. Podľa spoločnosti Qualcomm je trh s inteligentnými autami veľmi dôležitým segmentom budúcnosti, a tak chce pre preniknutie doň využiť skvele vyvinutú predajnú sieť spoločnosť NXP.

Aj napriek akvizícii bude ale spoločnosť NXP fungovať samostatne. Funguje totiž vo veľmi špecifických zásobovacích reťazcoch a jej fungovanie nie je možné prispôsobiť tomu, ako funguje v spoločnosti Qualcomm. Na prvé reálne výsledky tohto spojenia si tak možno budeme musieť nejaký čas počkať, no vzhľadom na rozmery celého obchodu je veľmi pravdepodobné, že Qualcommbude chcieť novú akvizíciu využiť čo najrýchlejšie a čo najintenzívnejšie.

Zdroj: Qualcomm via Phandroid

31.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+