MojAndroid

Pred naozaj krátkym časom bola uvoľnená OTA aktualizácia pre Nokiu 8. Tá zahŕňala aplikáciu Pro Camera pre zariadenia s Carl Zeiss optikou. Teraz však prichádza Pro Camera aj na ostatné zariadenia. Ako ju teda možno získať?

Náš tip
Nokia 8: Vlajková loď, ktorá nesklame ani náročných používateľov | RECENZIA

Čo je to Pro Camera?

Aplikácia Pro Camera je určená pre pokročilé funkcie fotoaparátu na vašom smartfóne. Zahŕňa množstvo podobných funkcií ako manuálny režim, napríklad prispôsobenie ISO, rýchlosť uzávierky, alebo úpravu farebného spektra.

Pro Camera podporuje zaujímavé funkcie podobné manuálnemu režimu
Pro Camera podporuje zaujímavé funkcie podobné manuálnemu režimu

Dizajn a prostredie aplikácie je podobné tomu, s ktorým mali dočinenia používatelia radu Lumia od Nokie z neslávnych čias operačného systému Windows Phone.

Ako získať Pro Camera do môjho telefónu?

Nič nie je také ľahké, ako sa na prvý pohľad javí. Keďže pôvodná aplikácia je určená pre zariadenia s optikou Carl Zeiss spĺňajúcimi určitý “štandard”, aj váš smartfón bude potrebovať, aby spĺňal určité podmienky.

Smartfón by mal podporovať Level 3 v aplikácii Camera2 API Probe
Smartfón by mal podporovať Level 3 v aplikácii Camera2 API Probe

Zariadenie musí podporovať Level 3 v aplikácii Camera2 API. Aby ste si overili, či túto podmienku dokáže splniť aj váš smartfón, stiahnite si aplikáciu Camera2 API Probe pomocou widgetu nižšie.

Verzia: 0.8.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.8.3
Aktuálna cena: Zdarma

Pokiaľ váš mobil podporuje Level 3 v tejto aplikácií, ste na dobrej ceste. Teraz musíte ešte stiahnuť apk súbor od XDA Developers. Ten je dostupný na tomto alebo tomto linku. Potom už si ho stačí nainštalovať a získate aplikáciu Pro Camera.

V prípade smartfónov značky OnePlus sa objavili pády aplikácie. Všeobecne nie je zaručené, že bude fungovať aj na vašom zariadení, stojí ale za to vyskúšať to.

4.6.2018
Zdroj: Android and Me

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+