MojAndroid

Ministerstvo zdravotníctva SR po dohode s Ministerstvom financií SR a Asociáciou zdravotných poisťovní rozhodlo, že obľúbené a často využívané príspevky na zubné ošetrenia a dentálnu hygienu kompletne zmiznú z ponuky všetkých zdravotných poisťovní, uvádza Dôvera na svojich stránkach.

Dôvodom tohto rozhodnutia je šetrenie peňazí zo zdravotných odvodov a ich použitie na náročnejšiu liečbu pacientov. Ponuka, ktorá bola v Dôvere známa ako “benefit Zdravé zuby,” končí aj v tejto poisťovni. O príspevok na zubné ošetrenie je možné požiadať do konca apríla, ošetrenie alebo ústnu hygienu je možné absolvovať najneskôr do 30. mája 2024. K podanej žiadosti je do rovnakého dátumu potrebné doložiť aj doklad o zaplatení.

Mohlo by vás zaujímať:

Dôvera zdravé zuby
Dôvera zdravé zuby

Rozhodnutie Ministerstva zdravotníctva SR nadobudne platnosť 1. 5. 2024. VšZP uvádza, že tento príspevok bol medzi poistencami mimoriadne obľúbený a vďaka nemu výrazne narástol počet preventívnych stomatologických prehliadok. Záujem o čerpanie tohto príspevku podnietil  vyšší záujem aj o absolvovanie prevencie u všeobecných lekárov, gynekológov alebo urológa.

Keďže podľa ministerstva svoj edukačný zámer splnil, financie sa teraz presunú na financovanie inej potrebnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Poisťovňa ďalej uvádza, že ostatné finančné príspevky zostávajú v platnosti, rovnako aj maximálne výšky týchto príspevkov.

O skončení príspevku vo výške 150 eur na zuby informovala aj zdravotná poisťovňa Union. Uvádza, že ho je možné využiť na zubné ošetrenie alebo dentálnu hygienu len do 30. 4. 2024.

Náš tip
Táto aplikácia pomôže pri náhlych zdravotných problémoch vášho dieťaťa
17.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+