MojAndroid

Národný ústav detských chorôb informoval o tom, že obnovuje fungovanie svojej aplikácie NUDCH. Tá poslúži všetkým rodičom v lepšej orientácii pri náhle vzniknutých zdravotných problémoch detí.

Často sa stáva, že rodič pri úraze alebo chorobe dieťaťa váha či má alebo nemá navštíviť urgentný príjem, prípadne na ňom dlhé hodiny čaká aj v prípade, že pri správnej pomoci by vedel dieťa ošetriť aj doma. Táto aplikácia má pomôcť práve s týmito problémami.

Všestranná aplikácia, ktorá pomôže

Aplikácia sleduje množstvo parametrov. Napríklad či má dieťa zvýšenú teplotu, ako dlho trvá, sleduje bolesti, zmeny farby kože, vracanie, hnačku či prítomnosť viditeľného krvácania, kŕčov a podobne. Okrem prítomnosti týchto parametrov hodnotí aj intenzitu a dĺžku a následne to všetko vyhodnocuje.

Zameraná je najmä pre matky vo veku 20-35 rokov, ktoré možno nemajú dostatok skúseností pre hodnotenie príznakov svojho dieťaťa. Pre odstránenie urýchleného rozhodnutia navštíviť zdravotnícke zariadenie bude aplikácia poskytovať dotazník pre rýchlu diagnostku dieťaťa. Pri zhoršenom výsledku poskytne aj navigáciu k najbližšiemu zdravotníckemu zariadeniu a v najhoršom prípade až privolanie rýchlej zdravotnej pomoci.

Okrem toho aplikácia výborne poslúži aj ako informačný kanál, pretože v nej budú zverejnené všetky dôležité rady rodičom, ktoré sa týkajú zdravia ich detí. Rodičia si budú môcť prostredníctvom aplikácie zaznamenávať rast dieťaťa (výšku a hmotnosť), časy očkovaní, dostanú informácie o exspirácii očkovania alebo môžu zaznamenávať aj alergie.

NUDCH
NUDCH
Developer: ambitas, s.r.o.
Price: Free
  • NUDCH Screenshot
  • NUDCH Screenshot
  • NUDCH Screenshot
  • NUDCH Screenshot
  • NUDCH Screenshot
  • NUDCH Screenshot

6.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+