MojAndroid

Pýtate sa, čo sa deje, veď je leto a my spomíname lyžovanie? Tak vedzte, že sa na trhu objavili nové lyžiarske palice, ktorými môžete ovládať váš Android smartfón.

Predstavte si situáciu, že ste na svahu a potrebujete napríklad rýchlo odpovedať na súrny telefonát. Pravdepodobne budete musieť zastaviť, vyhnúť sa ostatným lyžiarom, dať dole rukavice a výstroj a vytiahnuť telefón. Zatiaľ netrpezlivý volajúci zloží telefón a vy musíte vykonať úkon volania. Tomuto všetkému, navyše aj prípadnej strate telefónu, sa môžete úplne vyhnúť. Novinka v podobe Neva lyžiarskych palíc vás spojí bezdrôtovo s vašim Android alebo iOS zariadením.

Neva lyžiarske palice sú vybavené malým, 0,96 palcovým OLED displejom, ktorý vás informuje o potrebných informáciách z vášho smartfónu. Hovor tak môžete bez problémov prijať jediným stlačením tlačidla bez toho, aby ste zastavili alebo čo i len spomalili. Na displeji môžete sledovať aj iné informácie: SMS, čas, teplotu a prevýšenie svahu. Jedinou nevýhodou je, že po kúpe palíc si budete musieť na plnohodnotné využívanie dokúpiť ešte Bluetooth slúchadlo. Palice nie sú dodávané s týmto vybavením.

Projekt Neva sa stále vyvíja a priebežne získava finančné prostriedky. Prispieť môžete aj vy svojou čiastkou. Projekt je teraz na čísle 11 258 amerických dolárov a zostáva 22 dní do konca zbierky. Potrebných je 100 000 amerických dolárov na to, aby sa špeciálne lyžiarske palice dostali do výroby.

Zdroj, foto: Kickstarter

15.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+