MojAndroid

Dočkali sme sa nástroj na prevod textu na reč konečne plnohodnotne podporuje aj slovenčinu. Táto aplikácia, ktorá je nainštalovaná na množstve smartfónov a možno o tom ani netušíte, konečne získava plnohodnotnú podporu slovenčiny a funguje veľmi dobre.

Zmena rýchlosti reči či intonácie

V poslednej aktualizácii pre titul Prevod textu na reč od Google pribudla okrem nášho jazyka aj estónčina a rumunčina. Slovenský jazyk však funguje veľmi dobre a pri našom testovaní bola intonácia veľmi prirodzená a presná. Okrem toho, niektoré aspekty tejto funkcie si môžete nastaviť priamo vo vašom smartfóne. V nastaveniach nájdite položku Jazyk a vstup a tu vyberte Prevod textu na reč. Ak máte v telefóne nastavený ako hlavný jazyk slovenčinu a už sa vám stiahla aktualizácia pre aplikáciu Prevod textu na reč, okamžite by ste mali mať dostupné všetky funkcie s tým spojené.

Google je o krok bližšie k Slovákom

V spomínaných nastaveniach môžete zmeniť rýchlosť reči a výšku tónu. Ďalšie nastavenia nájdete po kliknutí na malú ikonku “i” v riadku s textom Prevod textu na reč Google, kde môžete zmeniť samotný jazyk a ďalšie nastavenia tejto funkcie. Samozrejme, novinku ocenia hendikepovaní používatelia, ale je možné, že sa vďaka tomuto dočkáme aj prirodzenejších hlasových pokynov či už v Google mapách alebo dokonca aj v Google Asistentovi. V každom prípade ide o veľký krok, ktorým Google približuje svoje služby aj slovenským používateľom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Za tip na článok a screenshoty ďakujeme čitateľovi Liborovi a Jozefovi!
Máš zaujímavú novinku? Pošli nám tip na článok.

10.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+