MojAndroid

Už ste sa stretli s chybou “Bolo zistené prekrytie obrazovky”? Ak vlastníte smartfón s Androidom, tak táto nepríjemná hláška vám môže znechutiť prvé spustenie niektorých aplikácií. Spôsobujú ju aplikácie, ako Facebook Messenger s chatovacími hlavičkami, či ďalšie tituly, vrátane Drupe, CleanMaster, Lux, Twilight a iných. Samozrejme, nie vždy sa môžete s týmto problémom stretnúť a môže sa stať, že vyššie spomínanú chybovú hlášku nikdy neuvidíte. Používatelia naprieč internetom sa však s ňou stretávajú bežne a problémy s ňou občas mávame aj my v redakcii. Ako sa jej spoľahlivo zbaviť vám prezradíme nižšie.

1. Zistite, ktoré aplikácie majú povolenia prekryť obrazovku:

  • Otvorte nastavenia
  • Vyhľadajte nastavenie “Vykresliť cez ďalšie aplikácie”. Použiť na to môžete funkciu vyhľadávania v nastaveniach, prípadne prejdite na položku Aplikácie -> Rozšírené (ikona ozubeného kolieska) -> Vykresliť cez ďalšie aplikácie. Na zariadeniach od Samsungu nájdete toto nastavenie pod názvom “Aplikácie, ktoré sa môžu zobraziť navrchu”

2. V zozname aplikácií, ktoré majú povolené vykresľovanie, musíte identifikovať tú, ktorá spôsobuje chybovú hlášku. Tá sa zobrazuje len pri prvom spustení aplikácie v momente, keď vyžaduje aplikácia pridelenie povolení. Z najväčšou pravdepodobnosťou to bude tá, ktorá zobrazuje hlavičku nad ostatnými aplikáciami. Android z nejakého dôvodu nevie, aspoň zatiaľ, spolupracovať s formulárom pre prideľovanie oprávnení v prípade, že detekuje aplikáciu prekrývajúcu obrazovku.

  • Skryte alebo vypnite prekrývanie obrazovky pre danú aplikáciu
  • Problém môžu spôsobovať aplikácie, ktoré ovládajú jas displeja alebo menia jeho farbu
  • Častým problémom je údajne aplikácia Clean Master, ak ju máte nainštalovanú a vidíte ju v zozname, povolenie na prekrývanie jej vypnite.
  • Ak v zozname nevidíte žiadnu aplikáciu, ktorá by mohla spôsobovať problém, vypnite ich všetky.

3. Teraz sa vráťte k aplikácii, ktorú chcete spustiť. Tá by teraz mala požadovať povolenia bez toho, aby ste sa museli potýkať s hláškou o zistenom prekrytí obrazovky.

4. Vráťte sa do nastavení a znova aplikáciám aktivujte povolenie pre prekrytie obrazovky. Všetko by malo byť späť v normále, aspoň teda dovtedy, dokým sa opäť nestretnete s chybovou hláškou. Odporúča sa preto, aby ste prekrytie zapli len pri tých aplikáciách, ktoré skutočne aj používate.

13.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+