MojAndroid

Od oficiálneho spustenia predaja novej série smartfónov Galaxy S23 sa spoločnosť Samsung teší veľkému úspechu. Vďaka neuveriteľnému počtu predaných kusov sa juhokórejskému gigantovi podarilo opäť vyšplhať na prvú priečku v predajoch na globálnom trhu. Bližšie informácie o predajoch konkurenčných spoločností Samsungu zverejnil portál SamMobile.

Ako je na tom konkurencia spoločnosti Samsung?

Podľa odborného výskumu sa spoločnosti Samsung vo februári 2023 podarilo predať až 21,1 % smartfónov z celého globálneho trhu. To je oproti januáru až 3,5 % nárast. Americká spoločnosť Apple naopak zaznamenala pokles predajov o približne 0,7 %. Jej celkový podiel predajov na trhu je 20,2 %. V niektorých štatistikách je podľa odborníkov na vedúcej priečke v predajoch za február 2023 stále Apple.

Samsung Galaxy S23
Samsung Galaxy S23 | Zdroj: Milan Menšík

Za technologickými gigantmi, ktorí majú na trhu najväčší úspech sa nachádza ešte niekoľko čínskych konkurencieschopných výrobcov smartfónov. Na tretej priečke sa nachádza Xiaomi, ktoré so svojim novým modelom Xiaomi 13 zaberá slušných 11,5 % svetových predajov. Nad hranicu 8 % sa dostali už len spoločnosti OPPO (8,9 %) a vivo (8,2 %).

Xiaomi 13
Xiaomi 13 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Čo sa týka predaných kusov, za február 2023 sa predalo viac ako 87,5 miliónov smartfónov. Aj napriek neuveriteľnému číslu je to oproti predošlému mesiacu menej až o 10 %. V porovnaní s minulým rokom 2022 sú na tom predaje horšie o 15 %.

Celkový pokles predajov sa zhoršil aj v jednotlivých regiónoch. V Európe sa predalo viac ako 12 miliónov smartfónov, čo je aj tak o 2 % menej, ako predošlý mesiac. Najhoršie na tom je Čína, kde bolo na trhu predaných vyše 21 miliónov zariadení. Oproti januáru je to však až o 28 % menej.

Náš tip
4ka vylepšuje paušály. Prináša dve novinky, zákazníci ušetria dáta aj peniaze

31.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+