MojAndroid

Nie je žiadnou novinku, ak povieme, že trhu s tabletmi sa veľmi nedarí a v poslednom období môžeme sledovať výrazný pokles predajov. Tento pokles predaja v segmente tabletov sa podarilo zmierniť v druhom kvartáli 2017. Podľa štatistického súboru od spoločnosti IDC predaj tabletov v druhom štvrťroku 2017 poklesol o 3,4 % (37,9 miliónov predaných kusov). To je rozhodne lepšie číslo ako pokles o 8,5 % v prípade prvého štvrťroka 2017. Najviac svojich tabletov predali spoločnosti Apple, Samsung, Huawei, Amazon a Lenovo.

Náš tip
Podujatie Lenovo Tech World odhalilo skladací tablet Folio. Poznáme špecifikácie!

Apple rástol s iPadmi, Samsung nemá veľkú odchýlku

Spoločnosť Apple zaznamenala nárast predaja o 1,4 milióna kusov (z rovných 10 miliónov na 11,4). To znamenalo nárast podielu na trhu tabletov z 25,4% (druhý kvartál 2016) na súčasných 30,4% (druhý kvartál 2017). Tento nárast mohol spôsobiť jednak cenovo dostupný iPad, ktorý štartuje už pod 330 dolárov a tiež aktualizovaný model 10,5″ iPad Pro s užšími rámčekmi okolo displeja. Naopak predajné čísla spoločnosti Samsung sa veľmi nezmenili. Podiel na trhu však narástol z minuloročných 15,4% na súčasných 15,8%.

Huawei a Amazon si viedli dobre. Lenovo klesalo

Spoločnosť Huawei zaznamenala nárast predaja z minuloročných 2,1% na súčasné rovné 3%, čím si zvýšila podiel na trhu z 5,3% (druhý kvartál 2016) na rovných 8% (druhý kvartál 2017). Podobne spoločnosť Amazon zaznamenala nárast predaja z minuloročných 1,6% na súčasných 2,4%. Svoj podiel na trhu tak zvýšila zo 4,1% (druhý kvartál 2016) na 6,4% (druhý kvartál 2017). Obe spoločnosti tak zaznamenali nárast predaja o približne 50%. Čínsky výrobca Lenovo následne zaznamenal pokles predaja z minuloročných 6,5% na súčasných 5,7%, pričom pokles predaných zásielok v segmente tabletov klesol z 2,5 milióna na 2,2 milióna.

Títo piati svetový výrobcovia sa spolu zo zvyškom trhu pričinili o zníženie počtu zásielok medziročne z hodnoty 39,3 milióna na súčasných 37,9 milióna predaných kusov v rámci druhého štvrťroku. Spoločnosť IDC odhaduje takýto zmiernený pokles predaja tabletov aj v druhej polovici roka 2017.

Náš tip
LG G Pad IV 8.0 FHD je nový tablet, ktorý je ľahší ako plechovka koly

Používate vo svojej domácnosti alebo práci v súčasnosti tablet? Zakúpili by ste si nejaký tablet z aktuálnej ponuky e-shopov na slovenskom trhu? Na aké činnosti používate váš tablet najčastejšie? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom :-)

Zdroj: androidpolice

5.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+