MojAndroid

Minulý rok sme vám sprostredkovali prvé zábery na pripravovaný koncept konvertibilného tabletu z dielne spoločnosti Lenovo. Tohtoročná udalosť Lenovo Tech World priniesla ďalšie zábery, špecifikácie, ale aj ďalšie detaily o tomto netradičnom skladacom zariadení s názvom Folio tablet od Lenova.

Staršie špecifikácie, stále zaujímavý koncept

Zariadenie Folio, stále označované ako koncept, obsahuje 7,8″ displej s rozlíšením 1 920 x 1 440, procesor Qualcomm Snapdragon 800 a tiež aktuálny systém vo verzii Android 7.0 Nougat. Na prvý pohľad môže ísť o pomerne štandardné špecifikácie, avšak zaujímavosť spočíva práve v konštrukcii tohto zariadenia.

Náš tip
Lenovo Tech World 2017: Nový hlasový asistent aj rozšírená realita

Po prelomení tabletu na polovicu dostávate tvar trochu rozmernejšieho smartfónu s uhlopriečkou displeja 5,5″. Displej však pokrýva aj rám, ktorý sa ohýba a vytvára tak dychberúci efekt ohnutého displeja. Ak vytvoríte prelomením z tohto tabletu smartfón, prostredie systému Android sa prispôsobí a vytvorí vo svojej podstate dva samostatné displeje – predný a zadný. V priloženom videu nižšie si môžete prezrieť naše zábery z prvotného predstavenia konceptu konvertibilného tabletu Folio počas Lenovo Tech World 2016.

Náš tip
VIDEO | Folio flexibilný tablet naživo | Lenovo Tech World 2016

Na prvý pohľad to môže pôsobiť futuristicky, avšak Lenovo nie je jedinou spoločnosťou, ktorá vyvíja takto konvertibilné zariadenie. Svoje plány majú aj spoločnosti Samsung či Oppo. Po početných únikoch a informáciách o komplikáciách je však koncept spoločnosti Samsung odsúdený až pre rok 2019.

Náš tip
Lenovo Moto Z získava Android 7.1.1 Nougat

Páči sa vám koncept konvertibilného tabletu? Našli by ste využitie tohto konceptu pri reálnom používaní zariadenia? Zakúpili by ste si konvertibilné zariadenie v takto futuristickom prevedení? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom :-)

Zdroj: mashable

26.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+