MojAndroid

Hoci smartfóny s vyššou frekvenciou displeja ešte nie sú vo svete bežnou vecou, každým dňom ich pribúda. Vývojári aplikácií a hier chcú mať istotu, že aj ich diela budú podporovať frekvencie 90 alebo aj 120 Hz. Tím stojaci za známym fenoménom Pokémon Go má ale iný pohľad na vec. V najnovšej verzii 0.153.0 totiž odstránil podporu pre vyššie frekvencie. Informuje o tom web Android Police.

Ľudia sa (pochopiteľne) sťažujú

Displeje s vyššou frekvenciou sú na trhu v podstate novinkou. Prvým smartfónom, ktorý mal viac ako 60 Hz displej, bol Razer Phone. To bol ale IPS. Po vyše roku prišiel OnePlus s modelom 7 Pro. Jeho displej má síce len 90 Hz, ale zato je typu OLED. No a ASUS ROG Phone má aj 120 Hz a AMOLED technológiu.

oneplus 7 pro displej
OnePlus s modelom 7 Pro priniesol ako prvý OLED displej s vyššou frekvenciou

Zdalo by sa, že jedna lastovička (alebo aj tri) leto nerobí. Pravda ale je, že keď Pokémon Go prestalo podporovať 120, ale hlavne 90 Hz frekvencie, ľudia sa začali na sociálnych sieťach búriť. Vo veľkom ide hlavne o majiteľov OnePlus 7 Pro.

Ten totiž nespadá medzi herné smartfóny a ešte stále ani medzi tie najdrahšie. Ak aj vy náhodou ešte hrávate Pokémon Go a chceli by ste späť podporu pre vyššie frekvencie, treba si stiahnuť APK súbor z tohto odkazu. Ide o verziu 0.151.0, pretože tie staršie už nefungujú. Zatiaľ nevieme, prečo bola táto podpora zastavená, no budeme vás priebežne informovať.

Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Chlapík hral Pokémon Go na 8 smartfónoch súčasne v aute na diaľnici
31.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+