MojAndroid

Mobilná hra Pokémon Go sa stretla s obrovským úspechom na mobilných zariadeniach, ale taktiež zaznamenala aj iný rekordný míľnik. Vodiči pri jej hraní zapríčinili autonehody a škody na majetku v hodnote miliárd dolárov.

Od konzol k mobilom

Pokémon Go je AR (Augment Reality) hra podľa známych Nintendo hier a populárneho kresleného seriálu. Podstata pôvodnej hry respektíve seriálu bola, že partia detí na čele s chlapcom Ashom cestovala po fiktívnom svete s názvom Kanto (v ďalších dieloch Johto) a chytala rôzne vreckové príšery (Pocket monster = Pokémon) do zriadení s názvom Poké Balls, ktoré následne využívala vo vzájomných súbojoch, čím ich taktiež cvičila a hlavne rozširovala ich zbierku. V mobilnej hre Pokémon GO  hľadáte pokémonov priamo na bežnej ulici s pomocou kamery vášho telefónu. Následne ich je možné zbierať, vymieňať a bojovať s nimi proti vašim priateľom a známym.

Smrť Pokémonom Go

Podľa prieskumu nazvaného Death by Pokémon GO Univerzity Purdue sa škody spôsobené vodičmi, ktorí sa pri šoférovaní venovali hraniu Pokémon GO, pohybovali medzi 2 a 7,3 miliardami dolárov behom prvých 148 dní po spustení hry. A to vrátane dvoch smrteľných nehôd. Podľa správy mala hra napríklad podiel na 47% autonehôd Tippecanoe County v štáte Indiana. Škody v tejto oblasti sa pohybovali od 5,2 do 25,5 miliónov dolárov.

Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena

28.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+