MojAndroid

Spoločnosť Pokémon predstavila novú hru Pokémon Go, ktorá bola pripravená v spolupráci so spoločnosťami Nintendo a Niantic. Druhá menovaná firma bola kedysi súčasťou Google, no po reštrukturalizácii a vzniku Alphabet sa spoločnosť osamostatnila. Ide o vývojárov stojacich za úspešným titulom Ingress, ktorý kombinuje prvky mobilnej hry a rozšírenej reality. Na rovnakom princípe je postavená aj nová hra Pokémon Go.

Princípom hry je prechádzať sa po skutočnom svete a objavovať skrytých pokémonov. Tých je možné zbierať, vymieňať a bojovať s nimi proti vašim priateľom a známym. Okrem toho budú k dispozícii aj špeciálne hodinky v tvare Pokélopty. Tie majú zabezpečiť to, že pri hraní nebudete musieť celý deň sledovať displej vášho telefónu. Hodinky totiž zavibrujú vždy, keď sa dostanete do blízkosti pokémona v reálnom svete.

Hra bude k dispozícii pre Android a iOS v roku 2016, čo je akurát 20 rokov od vydania originálnej hry Pokémon. Hra bude k dispozícii zadarmo s rôznymi mikrotransakciami, no cenu špeciálnych hodiniek Pokémon Go Plus zatiaľ nepoznáme. Počas tlačovej konferencie v Tokiu nebolo ukázaných veľa záberov priamo z hry, no trailer natočený v reálnom svete vyzerá aj tak veľmi zaujímavo.

Zdroj: The Verge

10.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+