MojAndroid

Google dnes informoval o počte aktivovaných zariadení. Podľa najnovšie zverejnených štatistík sa aktivovalo už 900 miliónov smartfónov alebo tabletov s operačným systémom Android. To je o 500 milliónov viac ako v minulom roku, kedy počet celkových aktivácií dosiahol 400 miliónov. Predpokladá sa, že do konca roka Google dosiahne viac ako 1 miliardu aktivácií, čo by sa mu vzhľadom na posledne ohlásené čísla malo podariť.  Na svete je viac ako 7 miliárd ľudí, takže potenciál rastu tu stále je a Google ho bude chcieť využiť. Do konca tohto roka by tak na svete mohla byť až jedna miliarda používateľov Androidu. Do budúcnosti bude ich počet ešte narastať.

googles-android-os-is-now-installed-on-over-million-devices

Z Google Play sa nainštalovalo viac ako 48 miliárd aplikácií. Len za posledné dva mesiace ich bolo 2,5 miliardy . Android začal s jednoduchou úlohou priniesť svetu otvorený štandard. Dnes je to najpopulárnejší mobilný operačný systém na svete,” povedal Sundar Pichai, šéf operačných systémov Android a Chrome OS.  Po ohlásení nových štatistík sa hodnota akcií spoločnosti vyšplhala na rekordné maximum 909.02$ za akciu.

15.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+