MojAndroid

Aj keď tomu momentálne teploty počasia na Slovensku nenasvedčujú, už o pár dní začínajú vianočné sviatky. S tým sú spojené dovolenky, očakávanie snehovej pokrývky alebo lyžovačky. Pokiaľ chce niekto vedieť, aké bude počas Vianoc počasie a či nasneží, tak si samozrejme spravidla pozrie predpoveď. Najkratšia cesta k predpovedí počasia je dnes cez obrazovky vašich smartfónov. V nasledujúcom článku sa pozrieme na pár tipov aplikácií s počasím.

Meteoservis

Ako prvú si predstavíme aplikáciu Meteoservis, ktorú vytvoril český developerský tím SoftImage so skúsenosťami v meteorológii. Ide o komplexnú predpoveď, ktorá nečerpá údaje len z cudzích meteo-serverov a webov, ale sama interpretuje výstupy numerických modelov. Základ tvorí detailná predpoveď počasia v trojhodinových intervaloch. Po otvorení aplikácie sa zobrazí aktuálna predpoveď pre dané mesto, ktorá sa opiera o údaje z najbližšej meteorologickej stanice.

Posunom obrazovky prstom doprava sa objaví detailná predpoveď pre mesto na nasledujúce dni v trojhodinových úsekoch. Ďalšia stránka ukazuje grafy teploty, tlaku, vetra a zrážok. Poslednou stránkou sú satelitné snímky a radary pre Česko, Slovensko a aj Nemecko. Pre plochu je k dispozícii 7 typov widgetov, ktoré zobrazujú okrem predpovede aj čas a v neposlednom rade satelitné snímky. Meteoservis je buď v bezplatnej verzii s reklamami alebo bez reklám v platenej verzii bez obmedzenia funkcií.

Verzia: 2.23
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.23
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.23
Aktuálna cena: 1,43 €
Verzia: 2.23
Aktuálna cena: 1,43 €
Verzia: 2.23
Aktuálna cena: 2,86 €
Verzia: 2.23
Aktuálna cena: 2,86 €

Yr

Táto aplikácia sa opiera o známy a vo viacerých krajinách rešpektovaný nórsky meterologický systém. Okrem presnej predpovede poteší aj veľmi pekným grafickým rozhraním a animáciami. Vizualizácie používateľského rozhrania sa menia v závislosti od aktuálneho počasia v mieste, ktoré máte nastavené, prípadne v mieste vašej aktuálnej polohy. Nechýba ani možnosť pridávať widgety na domovskú obrazovku. S touto aplikáciou váš počasie určite nezaskočí.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

iMeteo.sk

Táto aplikácia je určená priamo pre Slovensko. Stav počasia je meraný na reálnej meteorologickej stanici SHMÚ alebo na tzv. PWS staniciach. Okrem klasickej detailnej niekoľkodňovej predpovede ponúka výstrahy na nebezpečný poveternostný jav. Ak sa nad Slovenskom vyskytujú búrky, tak vám aplikácia na domovskej stránke zobrazí mapku, kde v uplynulých 30 minútach udreli blesky.

Ak vo vašom okolí udrie blesk, tak vám aplikácia pošle notifikáciu s informáciou ako ďaleko od vás blesk udrel. Vy sa tak môžete včas ukryť do bezpečia. Nechýbajú widgety alebo zrážkový radar. Negatívom môžu byť reklamy v bezplatnej verzii.

Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma

SHMUapp

Aplikácia SHMUapp čerpá informácie priamo z webu Slovenského hydrometeorologického ústavu. Po otvorení aplikácie sa používateľovi okrem predpovede zobrazí animácia radarových snímok z poslednej pol hodiny, ktorá zobrazuje oblačnosť a zrážky nad Slovenskom. Najväčším plusom aplikácie je možnosť pridať tieto snímky na plochu, čím máte po spustení smartfónu zobrazené, kde vo vašom okolí zúri búrka. Samozrejmosťou je aj textová predpoveď na tri dni.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Beautiful Widgets

Pokiaľ vám záleží hlavne na tom, aby sa vám predpoveď zobrazovala v čo najkrajšej forme, tak práve pre vás je určený balík widgetov Beautiful Widgets. Okrem widgetov s počasím dokáže zobraziť aj hodiny, stav batérie alebo rôzne prepínače funkcií smartfónu. Po kliknutí na widget s predpoveďou počasia sa ukáže predpoveď na niekoľko dní s veľmi peknou animáciou slnka, oblakov alebo sneženia. Hlavným plusom aplikácie je to, že za roky jej existencie bolo vytvorené veľké množstvo skinov rôznych štýlov pre hodiny aj počasie. Nech už máte radi akýkoľvek grafický štýl, tak si ho v ponuke určite nájdete.

Verzia: 5.7.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.7.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.7.8
Aktuálna cena: 2,39 €
Verzia: 5.7.8
Aktuálna cena: 2,39 €

Yahoo Weather

Yahoo Weather patrí k svetovo najrozšírenejším aplikáciám o počasí. Jej kvalitu potvrdzuje aj to, že widgety veľkej časti výrobcov smartfónov z nej čerpajú informácie pre predpoveď. Ponúka prehľadné overené informácie o počasí a predpoveď na niekoľko dní dopredu. Hlavným lákadlom sú pekné pozadia, ktoré sa dokážu meniť v závislosti od miesta, kde sa nachádzate a aktuálneho počasia.

Yahoo Weather screenshoty

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ak máte tip na kvalitnú aplikáciu s počasím, určite nám ho napíšte dole do komentárov. V tomto zozname samozrejme nie sú všetky aplikácie a nemôžeme vyhovieť každému. Práve preto budeme radi, ak sa s nami o vašich favoritov podelíte.

Náš tip
4ka Android Code: Toto sú najlepšie aplikácie na financie a podnikanie za rok 2019
21.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+