MojAndroid

Tak ako minulý rok, aj tento vám na našom webe prinášame dve veľké ankety. NAY Android Roka 2019, v ktorej hlasujete za najlepšie zariadenia za uplynulý rok a Android Code 2019. V nej najprv nominujeme tie najlepšie slovenské Android aplikácie a vy následne rozhodnete o víťazoch v jednotlivých kategóriách. Dnes sa pozrieme na kategóriu Najlepšie aplikácie na financie a podnikanie. Ponuka nominovaných aplikácií je skutočne zaujímavá a možno vám niektorá z nich ostane po prečítaní článku v smartfóne nainštalovaná.

Rýchly prevod mien, kurzová kalkulačka, kurzy bánk

Ktorú aplikáciu pre financie hľadajú používatelia Android smartfónov v obchode Google Play ako prvú? Samozrejme prevodník mien. A práve nami nominovaná slovenská aplikácia je jedná z najlepších tohto druhu. Umožňuje vybrať zo zoznamu svetových bánk primárny aj sekundárny zdroj pre kurzy mien. Ovládanie je jedno z najjednoduchších. Stačí zadať do hornej vybranej meny sumu a ostatné meny v zozname pod ňou ju  automatický prekonvertujú podľa aktuálneho kurzu. Používateľov poteší aj tmavý režim, grafy zmien u kurzov mien a aj možnosť vybrať si typ reklamy. To znamená buď fullscreen reklamu raz za 6 hodín alebo reklamný banner.

Verzia: 1.8.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.0
Aktuálna cena: Zdarma

Fišta – firemné štatistiky

Táto aplikácia je pre ľudí, ktorí potrebujú zistiť informácie alebo štatistiky o slovenskej firme a nemajú čas otvárať web FinStatu alebo foaf.sk. Hlavnou výhodou aplikácie je jej jednoduchosť a ovládanie. Po spustení stačí vo vrchnom vyhľadávacom poli vyplniť názov alebo IČO firmy. Aplikácia okamžite ponúkne všetky dostupné informácie o firme a jej finančné štatistiky aj s grafmi. Výborným nápadom je spodný panel, ktorý umožňuje rýchly presun ku konkrétnym informačným kategóriám (Základné, Osoby, Finančné, Risk a Grafy).

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

SuperFaktúra

Táto aplikácie je už o čosi zložitejšia a mieri na živnostníkov, ktorí hľadajú mobilný nástroj na vystavovanie faktúr. Je priamo prepojená s webovou službou SuperFaktúra. Používateľský účet v službe si môžete vytvoriť priamo v aplikácii a to aj s pomocou Facebook alebo Google účtu. Po registrácii získate na 30 dní Prémiový balík zadarmo. V intuitívnom rozhraní potom vytvárate faktúry, zálohové faktúry, pravidelné faktúry, dobropisy, dodacie listy alebo evidujete náklady. Aplikácia má aj zoznam kontaktov a umožňuje nahranie loga a podpisu.

Verzia: 1.0.80
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.80
Aktuálna cena: Zdarma

iKROS – online faktúry

Priamou konkurenciou pre SuperFaktúry je služba iKROS od slovenskej spoločnosti KROS, ktorá je známa ekonomickým softvérom pre firmy. Mobilná aplikácia iKrosu umožní prihlásenie do vášho účtu, ktorý ste si vytvorili vo webovej službe, a pokračovať vo vystavovaní faktúr. Máte tak prehľad o vytvorených aj rozpísaných faktúrach. Novú faktúru vytvoríte kliknutím na tlačidlo + v pravom hornom rohu. Zatiaľ čo vo webovej službe doplňujete potrebné údaje do faktúry vo forme dokumentu, tak v aplikácii sú všetky položky faktúry radené pod sebou. Faktúra je následne vystavené v klasickej forme. V bočnej lište potom nájdete prehľady o faktúrach, zálohové faktúry, dodacie listy, cenové ponuky alebo prijaté objednávky.

Verzia: 1.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

Financie.online

Predposledná nominovaná aplikácia by sa dala definovať ako finančný poradca v kapse. Po vytvorení účtu a prístupového číselného kódu vám aplikácia ponúkne ako prvé funkciu Ciele. Cieľ si vytvoríte v položke Prehľad v spodnej lište. Stačí zadať názov cieľu, cieľovú sumu, cieľový dátum, kategóriu cieľu(nové auto, bývanie atď) a poznámku. Následne už len v jednotlivých cieľoch v rámci prehľadu pridávate vložené peniaze pre ich dosiahnutie. Ďalšou položkou je chat, v ktorom sa môžete opýtať na finančnú radu online poradcu. V položke Kalkulačky si vypočítate jednotlivé druhy poistenia, hypotéku, sporenie alebo pôžičku. Poslednou položkou je Blog, kde sú pravidelne uverejňované články s rôznymi finančnými tipmi a radami.

Verzia: 2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

BiznisInfo

Posledná aplikácia má čisto informačný charakter. Snaží sa zrozumiteľnou formou informovať podnikateľov, účtovníkov a bežných ľudí o zmenách v legislatíve pre podnikanie. Požívateľ má pravidelný prehľad o nových zákonoch, ich znení a aj o tom, či sú už schválené alebo kedy budú v platnosti pomocou jednoduchého farebného rozlíšenia. Súčasťou aplikácia sú aj notifikácie na legislatívne zmeny. Plusom je aj jej jednoduché a čo najviac prehľadné prostredie. Aplikáciu BiznisInfo vytvorilo Združenie mladých podnikateľov Slovenska a je realizovaná s finančnou podporou Nadácie Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Verzia: 2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

15.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+