MojAndroid

Podľa niekoľkých zahraničných zdrojov implementuje Google do obchodu Play novú funkciu. Tá by mala zabezpečiť obnovenie aplikácií aj ich dát na novom, prípadne zresetovanom zariadení. Podobná funkcia je dnes dostupná v Androide pri jeho prvotných nastaveniach, no nie vždy funguje. Obnova údajov by pre používateľa bola rozhodne lákavou, najmä ak by bola funkčná a reálne využiteľná.

nexusae0_Screenshot_2014-07-08-11-16-01

Cieľom Googlu je vytvoriť akýsi zoznam zariadení a k nim prislúchajúcich aplikácií. Na vašom novom Android zariadení si potom môžete vybrať zariadenie, a možno aj skupinu aplikácií, ktoré chcete aj s ich dátami obnoviť. Vývojári spoločnosti by v týchto chvíľach mali pracovať na integrovaní tejto funkcie do obchodu Play, avšak jej reálne uvedenie na trh je dlhodobejšou otázkou. Najreálnejšie sa zdá byť uverejnenie s finálnou verziou systému Android L. Keby takáto funkcia bola dostupná už dnes, využili by ste ju?

Zdroj: AndroidPolice

10.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+