MojAndroid

Mozilla pre AndroidJay Sullivan, viceprezident mobilných riešení v Mozilla, pre rozhovor v CNET potvrdil ambíciu spoločnosti dodať beta verziu prehliadača Firefox pre Android zariadenia už v tomto roku 2010. Prehliadač Mozilla Firefox má kódové označenie Fennec a vývojári sprístupnili prvú verziu na testovanie pre verejnosť.

Mozilla pre AndroidPodľa dostupných informácií, Mozilla aplikáciu Firefox testovala na zariadeniach Motorola Droid a Google Nexus One (oba majú OS Android 2.1). Kedže sa stále jedná o testovaciu verziu, pravdepodobne pri testovaní narazíte na časté zamrznutia, spomalenia aplikácie a neoptimalizovaný proces načítavania stránok.

Aplikácia má momentálne 10,5 MB, v porovnaní s veľkosťou aplikácie Opera mini 5 s veľkosťou 604 KB vývojári z Mozilla majú ešte čo optimalizovať.

Pokiaľ máte záujem o testovanie Firefox na svojim Android telefóne, stiahnite si aplikáciu priamo z ich domovskej stránky.

30.4.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+