MojAndroid

Google Pixel 5 patrí k smartfónom, ktoré podporujú nie len bezdrôtové nabíjanie, ale aj reverzné bezdrôtové nabíjanie. Spoločnosť Google túto funkciu posunula o krok vpred a urobila niečo nevídané – po pripojení USB-C kábla Pixel 5 automaticky zapne funkciu reverzného bezdrôtového nabíjania. To váš Pixel 5 efektívne premení na nabíjaciu podložku. O novinke informuje portál The Verge.

Pixel 5 zapne aj vypne reverzné bezdrôtové nabíjanie automaticky

Nemusíte sa báť, táto funkcia nebude pri nabíjaní zapnutá stále. Funkcia Zdieľanie batérie sa po pripojení USB-C kábla zapne iba nachvíľu. Ak telefón zistí, že je na ňom položené zariadenie, ktoré sa nabíja, ponechá zdieľanie batérie zapnuté. Ak takéto zariadenie nedeteguje, funkciu automaticky vypne. Reverzné nabíjanie sa automaticky vypne aj keď telefón rozpozná, že pripojené zariadenie je plne nabité alebo keď sa telefón zahreje na príliš vysokú teplotu.

 

To samozrejme neznamená, že nemôžete reverzné bezdrôtové nabíjanie využívať, keď sa telefón nenabíja. Zdieľanie batérie môžete kedykoľvek zapnúť manuálne. Túto možnosť nájdete v nastaveniach v sekcii Batéria, kde uvidíte možnosť Zdieľanie batérie. Taktiež si ju môžete pridať do rýchlych nastavení, ktoré sa vám zobrazia po rozbalení notifikačnej lišty.

Google Pixel 5 zelený

Bezdrôtové nabíjanie nepatrí medzi to najrýchlejšie a to reverzné už vôbec nie, ale na nabitie bezdrôtových slúchadiel alebo inteligentných hodiniek to postačí. Hlavne v prípade, keď nemáte k dispozícií klasickú nabíjačku.

Náš tip
Pixel 5 fotoaparátmi neprekvapí, od DxOMark získal len priemerné skóre
5.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+