MojAndroid

Google nedávno predstavil nový prírastok do svojej rodiny smartfónov – Pixel 5. Rada smartfónov Pixel sa preslávila hlavne vďaka svojím úžasným fotografickým schopnostiam. Google si totiž dal záležať a pripravil pre nich kvalitný softvér, ktorý dokáže správne identifikovať scény a nastaviť im nasvietenie.

Na fotoaparáty spomínaného Pixelu 5 sa nedávno pozrel známy portál DxOMark, ktorý testuje schopnosti fotoaparátov a mobilov vo fototestoch. Pixelu 5 dali celkové skóre 120, čo je menej ako dostala väčšina vlajkových lodí v tomto roku. No na druhú stranu je to viac, než dostal Pixel 4 pred rokom (113).

Pixel 5 v DxOMark hodnotení

Pixel 5 tento rok svojimi fotoaparátmi neohúril

Príčinou môže byť aj použitý hlavný snímač, ktorým je Sony IMX363, ktorý Google využíva už od Pixelu 3. Taktiež mu chýba známe jadro s názvom Pixel Neural Core, ktoré sa staralo o úpravu fotiek pri Pixel 3 a 4. Pravdepodobne Snapdragon 765G by nezvládol komplikované algoritmy, ktoré Google využíva na dodatočnú úpravu fotografií, spomína GSMArena.

Skóre je také, aké je aj kvôli chýbajúcemu teleobjektívu, ktorý už väčšina vlajkových lodí obsahuje. Aj pred rokom pri Pixel 4 bolo skóre mierne nižšie, než mali ostatné vlajkové lode. V tom čase totiž na Pixel 4 chýbal ultraširokouhlý snímač (ale obsahoval teleobjektív).

Čisté skóre fotografovania je 129, fotoaparáty pochválil za snímky s vysokou kvalitou, detailami, textúrami, príjemnými farbami a správnym automatickým zaostrovaním. Fotky vytvorené pri slabom svetle boli však len priemerné a šum je vidieť aj pri fotkách vytvorených cez deň.

Za video dostal Pixel 5 skóre 107 bodov. Pochválili ho za jeho schopnosti automatického zaostrovania a za stabilizáciu pri natáčaní 4K videí pri 30 alebo 60 snímkov za sekundu. Videá taktiež obsahujú šum pri denných aj nočných záberoch.

Ako sa dívať na hodnotenie DxOMark?

Hodnotenie DxOMark tvorí vážený priemer jednotlivých metrík. Málokedy má pre jednotlivcov význam celkového skóre. Musíte sa dívať aj na jednotlivé metriky, ktoré ho tvoria. Pretože ak radi kladiete dôraz na fotenie, nemusí vás trápiť hodnotenie videa.

Tým myslíme, že dva mobily s identickým skóre môžu v realite fotiť úplne inak. Jeden môže mať oveľa nižšie skóre za fotografie, ale vyvažovať to silnými schopnosťami natáčať video. Preto si vždy vyberte metriky, ktoré sú dôležité pre vás a tie si porovnávajte.

 

31.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+