MojAndroid

Peter Chou bol dlhé roky vedúcou osobnosťou spoločnosti HTC. Zlé finančné výsledky a určite aj ďalšie faktory ale znamenali, že Chou musel svoje miesto CEO prenechať a v marci minulého roku ho prevzala Cher Wang. To ale neznamenalo, že Chou opustil firmu. Práve naopak, Chou mal dostať dôležité miesto vo vývoji budúcich produktov a mal sa tak starať o tie odvetvia a novinky, ktoré budú pre spoločnosť dôležité v budúcnosti. Teraz už ale vo firme vôbec nefiguruje a je veľmi pravdepodobné, že jeho spojenie s HTC je tak na konci.

Náš tip
SÚŤAŽ: Odpovedzte na 3 jednoduché otázky a vyhrajte HTC 10

HTC 10-recenzia-18

 

V auguste minulého roku sa stal Chou výkonným riaditeľom spoločnosti Digital Domain, ktorá sa starala o produkciu zvuku pre také filmové trháky, akými sú napríklad X-Men: Apocalypse, Deadpool či Furious 7. Naďalej však zostal zaviazaný aj spoločnosti HTC a zdalo sa, že stíha obe svoje práce. Dokonca sa zdalo, že jeho aktivity v Digital Domain majú iba posilniť jeho vedomosti a skúsenosti, aby ich mohol uplatniť v HTC. Teraz ale bolo zverejnené vyhlásenie, podľa ktorého Chou nie je zamestnancom HTC už od septembra minulého roku.

Peter Chou naďalej zostáva v úlohe poradcu spoločnosti, no je veľmi pravdepodobné, že jeho meno už nebudeme vídať v spojení s taiwanskou firmou. Práve jeho tvár sme pritom videli na pódiu pri predstavení niektorých najzaujímavejších zariadení spoločnosti v čase najväčšej popularity smartfónov. Veríme, že Cher Wang ho zastúpi v plnej miere, čo vlastne dokazuje aj s posledným modelom HTC 10 či headsetom s VR HTC Vive, v ktorom mal ale pravdepodobne prsty aj Chou.

Zdroj: engadget via Phandroid

 

23.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+