MojAndroid

Keď spoločnosť OpenAI pred viac ako rokom a pol predstavila chatbota ChatGPT, tak tým spôsobila doslova revolúciu v oblasti algoritmov umelej inteligencie. Odvtedy sa však na trhu objavilo veľa konkurenčných jazykových AI modelov vrátane Gemini od spoločnosti Google. OpenAI preto teraz podľa portálu AndroidAuthority predstavila nový AI model GPT-4o, ktorý jej má pomôcť udržať náskok pred konkurenciou.

GPT-4o komunikuje prirodzenejšie ako predchodca

GPT-4o by mal poskytnúť prirodzenejšiu interakciu medzi človekom a počítačom než predošlé generácie tohto AI modelu. Samozrejme dokáže pohodlne pracovať s akýkoľvek textovým, zvukovým alebo obrazovým zadaním v rámci rovnakej neurónovej siete. Spoločnosť tvrdí, že je v skutočnosti 2x rýchlejší než model GPT-4 Turbo.

Mohlo by vás zaujímať:

Konkrétne na zvukové vstupy dokáže reagovať už za 232 milisekúnd (priemerne je to 320 milisekúnd). Nový model si taktiež poradí s viac ako 50 jazykmi a jeho zvukové odpovede pôsobia oveľa ľudskejšie. Dobrou správou je, že GPT-4o by mal byť k dispozícii zadarmo. Zo začiatku však bude prístupný exkluzívne len pre platiacich používateľov.

Samozrejme platiaci používatelia budú môcť naďalej chatbotu zadávať denne 5x viac otázok než neplatiaci. Spoločnosť OpenAI zverejnila aj videá, ktoré ukazujú schopnosti GPT-4o. Dokáže napríklad vymyslieť rozprávku a následne ju predčítať s emóciami alebo ju rovno zaspievať. Poradí si aj so sarkazmom a dokáže vyriešiť matematické rovnice cez fotoaparát smartfónu.

 

 

Náš tip
Sennheiser predstavil bluetooth slúchadlá s hybridným ANC
14.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+