MojAndroid

Dotykový displej na bokoch smartfónu Samsung Galaxy S6 Edge prináša používateľom odlišnú interakciu so zariadením, ako tradičné produkty. Pristupovať je možné k novým nastavenia, ovládacím prvkom alebo len jednoducho využiť zahnutý displej na zobrazenie dodatočných informácií. Samsung však s touto technológiou neskončil a v budúcnosti sa ju chystá rozšíriť o nové prvky.

Podľa nového patentu, ktorý podal samotný Samsung sa bude jednať o dotykové ovládanie aj na zadnej časti zariadenia. Vďaka existujúcemu zakriveniu displeja budú môcť smartfóny rozoznať rôzne druhy uchopenia rukou a podľa toho aktivovať odlišné ovládacie prvky na zadnej dotykovej vrstve. Rozmernejšie smartfóny tak získajú zjednodušené ovládanie. Funkcie, ktoré bolo možné doteraz vykonať len natiahnutím palca cez obrazovku môžu byť dostupné na zadnej časti. To môže zahŕňať napríklad zvyšovanie hlasitosti, zväčšovanie alebo zmenšovanie obsahu či tradičné skrolovanie.

Používatelia tak nebudú mať žiaden problém pri používaní väčších zariadení jednou rukou. To, či sa patent nakoniec využije v reálnych zariadeniach nie je samozrejme možné stopercentne potvrdiť, no ani vyvrátiť. Patent bol podľa informácií podaný ešte v novembri 2014, takže Samsung nad týmito možnosťami ovládanie uvažuje už dlhší.

6a0168e68320b0970c01b8d13af2f5970c-800wi 6a0168e68320b0970c01b7c7b18e6e970b-800wi

Zdroj: Patently Mobile

21.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+