MojAndroid

Nie je tomu tak dávno čo Facebook predstavil nový launcher Facebook Home. Hoci na Google Play si od svojich používateľov vyslúžil veľa kritiky a pravdepodobne si ho väčšina po vyskúšaní aj hneď odinštalovala, ponúkol jednu zaujímavú funkciu. Táto je priamou súčasťou aktualizovanej aplikácie Messenger a Facebook ju nazýva Chat heads. Vďaka nej je možné pri prichádzajúcej správe zobraziť notifikáciu vo zvolenej časti obrazovky ako ikonu kontaktu. Vďaka nej je možné odpisovať na prichádzajúce správy bez toho, aby ste sa museli prepínať do inej aplikácie.

paranoid

Zdá sa, že takýmto systémom notifikácií sa inšpiroval aj Paranoid Android, ktorý pripravuje jeho vylepšenú verziu. Tím vývojárov na Google+ publikoval obrázok, ktorý jasne zobrazuje ikonu s notifikáciou, presne ako pri Chat head. Môžeme očakávať, že takáto notifikácia nebude však limitovaná len na upozornenia prichádzajúcich správ z Facebook Messengera, ale bude zobrazovať notifikácie podľa vami preferovaných nastavení. Pomocou malej ikonky umiestnenej na displeji smartfónu tak aktivujete pop-up okno, kde môžete odpísať na prichádzajúcu SMS alebo správu z Google Talk, a následne sa jednoducho vrátiť ku svojej pôvodnej činnosti.

Len včera Paranoid Android zverejnili video s demo verziou pripravovaných multitasking funkcií. Môžete vidieť, že upozornenia zobrazené v notifikačnej lište sa otvárajú v samostatnom pop-up okne. Očakávame, že podobne bude fungovať aj Chat head v podaní Paranoid Android.

2.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+