MojAndroid

Internet je médium, ktoré ľudstvo zmenilo v celej našej histórii zrejme najviac. Na internete dnes nájdete všetko a mnohí ľudia tu žijú akýsi alternatívny život. Web je zdrojom informácií, miestom, kde si chodíme tvoriť názory a v neposlednom rade miestom, kde sa často učíme nové veci. Uvedomujú si to všetci, dokonca aj predstavitelia cirkvi, ktorí sa možno doteraz zameriavali skôr na tradičnejšie spôsoby šírenia informácií. Príkladom im môže ísť aktuálny pápež František, ktorý sa stretol s 11 YouTube producentmi, ktorí pre neho urobia video o dôležitých témach ľudstva a viery.

papez-selfie

Prvé stretnutie najvyššieho cirkevného hodnostára s online producentmi v histórii sa uskutočnilo na akcii VI Scholas World Congress, kde pápež s prítomnými diskutoval o problematike svetového mieru, tolerancie, rovnocennosti pohlaví, sebavedomí, samote človeka, či o právach imigrantov, čo je v posledných mesiacoch veľmi horúcou témou. Každý z 11 prítomných YouTube-rov vytvorí v najbližšej dobe video, ktoré bude obsahovať myšlienky a idey samotného pápeža a útržky ich rozhovorov. Dokopy majú títo producenti až 27 miliónov followerov, ktorí pravidelne pozerajú ich videá.

Náš tip
Pápež František ide s dobou, založí si Instagram účet

Producenti online videí, ktorí sa s pápežom stretli, pochádzajú z rôznych krajín a majú rôzne vierovyznanie. Konkrétne išlo o týchto ľudí: Louise Pentland (Anglicko), Lucas Castel (Argentína),Matemática Río (Brazília), Hayla Ghazal (Spojené Arabské Emiráty), Dulce Candy (USA), Matthew Patrick (USA), Jamie and Nikki (Austrália/Sudán/Egypt), Greta Menchi (Taliansko), Los Polinesios (Mexiko) a Anna RF (Izrael).

Zdroj: Google, titulná foto: NurPhoto, Massimo Valicchia

31.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+