MojAndroid

Predstavte si, že by teraz niekto pred vami vytiahol Walkman, vložil doň kazetu a začal by počúvať hudbu. V dnešnom svete trochu nereálne. Kazety, Walkmany a CD sme nahradili modernými technológiami. Vedeli ste, že je tomu už 40 rokov, odkedy vznikol prvý Walkman?

Priekopník v mobilnom počúvaní hudby

Predtým, ako tento revolučný prenosný prehrávač vznikol, bolo nepredstaviteľné, že by si ľudia niekedy brali svoju obľúbenú hudbu so sebou a mohli ju počúvať kdekoľvek. Toto zariadenie to však dokázalo a ihneď sa stalo obrovským hitom. Predaje stúpali na tú dobu raketovým tempom. Niet sa čomu čudovať, Walkman nemal žiadnu konkurenciu. Už za prvé dva mesiace bolo predaných 50 tisíc kusov. Ak chcel niekto v tej dobre prenosný hudobný prehrávač, existovala len  jedna možnosť. Do roku 2010 bolo predaných neuveriteľných 200 miliónov Walkmanov.

S nástupom prvých CD diskov nechcelo Sony zaspať na vavrínoch a neskôr bol predstavený Discman. Ide o akúsi obdobu Walkmanu s rozdielom, že Discman bol schopný prehrávať “cédéčká”. Sony je na svoje dielo patrične hrdé. V centre Tokia má teraz expozíciu, na ktorej ukazuje návštevníkom históriu tohto prehrávača. Tí tu môžu nájsť Walkman až v 230 podobách.

Sláva však netrvá večne a technológie išli stále dopredu. Dostali sme sa do doby, kedy už údaje nemusíme zaznamenávať na CD či dokonca na kazetu. Máme flash pamäte, ktoré ponúknu niekoľkonásobne viac priestoru a sú oveľa menšie a ľahšie. V dnešnej dobe by už používanie Walkmanu z praktického hľadiska nedávalo význam. Každý aktuálny telefón ponúkne pohodlnejšie počúvanie hudby s kvalitnejším zvukom a oveľa väčším priestorom. Avšak aj v dnešnej dobe sa nájdu používatelia, ktorí na svoj Walkman nedajú dopustiť. Patríte medzi nich?

Náš tip
Recenzia Sony Xperia 1: Budete ju milovať aj nenávidieť
4.7.2019
Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+