MojAndroid

OnePlus dávnejšie prehlásil, že plánuje prejsť na rovnakú nadstavbu, akou disponujú smartfóny materskej spoločnosti OPPO. Reč je o grafickom rozhraní ColorOS. Prechod z OxygenOS na ColorOS sa však podľa portálu Android Authority ruší.

OnePlus smartfóny ostanú bežať na obľúbenej nadstavbe OxygenOS

Prechodom na ColorOS by bolo možné zabezpečiť lepšiu optimalizáciu a pravidelnejšie aktualizácie. No práve OxygenOS je pre mnohých tým hlavným dôvodom pre rozhodnutie kúpy smartfónu značky OnePlus. Prechod na rovnakú nadstavbu sa ruší a telefóny OnePlus sa aj naďalej budú môcť vyznačovať ich unikátnou nadstavbou OxygenOS.

OnePlus 10 Pro
OnePlus 10 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Spomenieme, že modely OnePlus sa v domovskej Číne vyznačujú práve nadstavbou ColorOS. Počiatkom Androidu 13 sa táto nadstavba mala dostať aj na globálny trh. Výrobca tvrdí, že používatelia sa môžu tešiť na príchod systému Android 13 spolu s OxygenOS 13.

Povedzme si však pravdu, že mnohé prvky súčasného používateľského rozhrania zdieľajú s čínskym ColorOS mnoho podobností. Pár rokov dozadu išlo prakticky o takmer čistú podobu Androidu s užitočnými funkciami navyše. S aktualizáciami boli na tom tieto zariadenia taktiež lepšie v porovnaní so súčasnosťou. Aj napriek tomu má ale OnePlus stále početnú fanúšikovskú základňu. Patríte k nej aj vy?

Náš tip
OnePlus má problém s mrznutím aplikácie Galéria. Oprava je na ceste

1.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+