MojAndroid

Viacerým sa mohlo zdať, že značky OnePlus a OPPO sa pomaly ale isto zjednocujú. Značila o tom aj informácia, ktorá hovorila o konci obľúbenej nadstavby OxygenOS a následnom nasadení ColorOS. ColorOS je alternatívou, ktorá beží na smartfónoch OPPO, respektíve čínskych edíciách smartfónov OnePlus. Webový portál Android Central teraz hlási, že definitívne zrušenie grafického rozhrania OxygenOS sa zrejme nechystá.

OxygenOS pravdepodobne neumiera a nebude nahradený nadstavbou ColorOS

Spoločnosť OnePlus podľa najnovších informácií pracuje na novej verzii nadstavby OxygenOS 13. Táto verzia bude bežať na operačnom systéme Android 13 a používatelia smartfónov tejto značky môžu na istom fóre zdieľať svoje nápady, ako by mohla nová verzia obľúbenej používateľskej nadstavby vyzerať a aké funkcie by potešili. Práve otvorenie tohto fóra je jedným z hlavných indikátorov, že čínsky OnePlus sa zrušiť OxygenOS nechystá.

OnePlus 9 novinky
OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

ColorOS by síce zjednotil dve línie mobilných telefónov a mohlo by to zabezpečiť rýchlejšie aktualizácie systému, no povedzme si pravdu, že práve táto konkrétna nadstavba je jedným z hlavných dôvodov, prečo má OnePlus tak početnú fanúšikovskú základňu. Aj napriek tomu, že OxygenOS už nie je tak podobný čistému Androidu, stále ide o jednu z tých “najodľahčenejších” nadstavieb na trhu so smartfónmi.

OnePlus zmiatol viacerých fanúšikov

Mnohí si mysleli, že OxygenOS 12 je poslednou verziou tohto grafického rozhrania pre Android. Nuž, OnePlus teraz mnohých zaskočil. Viacerí si mysleli, že Android 13 bude prekrytý práve za ColorOS, no všetko môže byť inak. Sami teraz nevieme usúdiť, čo bude výsledkom tejto situácie. Možno najnovší OnePlus 10 Pro príde raz na globálny trh s OxygenOS.

OnePlus 10 Pro
OnePlus 10 Pro | Zdroj: GizmoChina.com

Diskusia ohľadom novej verzie nadstavby odštartuje 28. februára. Prihlásiť sa na ňu je možné do 18. februára prostredníctvom formulára. OnePlus vyberie 15 jedincov, s najväčšou pravdepodobnosťou nejakých šikovných vývojárov.

Náš tip
OnePlus Nord CE 2 5G príde 17. februára. Čo prinesie?

14.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+