MojAndroid

Očakávaná nadstavba od OnePlus, OxygenOS 11, je už vonku pre najnovšie Oneplus 8 a 8 Pro. Včera predstavená novinka – OnePlus 8T už prišla na trh s touto verziou nadstavby.

Aktualizáciu samozrejme dostanú aj minuloročné modely. Podľa informácií portálu Android Authority by sa tak malo stať ešte v tomto roku v decembri. Pôvodné informácie tvrdili, že to výrobca už v tomto roku nestihne. Momentálne prebieha verejné beta testovanie. Aktualizáciu by mali v rovnaký deň dostať všetky modely radu OnePlus 7 aj 7T.

OnePlus 7T displej vyrez 90 Hz

Spolu s najnovšou verziou nadstavby by mal prísť aj najnovší operačný systém Android 11. Aktualizácie na najnovší Android 11 už pripravujú aj iní výrobcovia a bude zaujímavé sledovať, ktorý z nich príde ako prvý.

OnePlus 7, 7T, 7 Pro a 7T Pro dostávajú septembrovú bezpečnostnú aktualizáciu, zlepší spotrebu a plynulosť

6.10.2020

OnePlus 7T a 7T Pro sú vlajkové lode výrobcu OnePlus, ktoré vyšli na trh približne pred rokom. OnePlus stále nezanevrel na ich aktualizácie a aj keď s mesačným oneskorením, tak stále celkom na čas získavajú septembrovú aktualizáciu. Okrem spomínaných T-čkových vlajkových lodí, dostávajú túto aktualizáciu aj majitelia smartfónov OnePlus 7 a 7 Pro.

OnePlus 7T Pro
Sedmičkové OnePlusy získavajú septembrové aktualizácie

OnePlus 7, 7T a ich Pro verzie získavajú septembrovú aktualizáciu

Tá okrem septembrových bezpečnostných záplat prináša aj zopár ďalších, menších vylepšení. Môžeme spomenúť optimalizáciu výdrže pre používateľov Pro modelov, nové tipy pre lepšie zvládnutie používania zariadenia OnePlus a pár ďalších nešpecifikovaných chýb.

Zoznam zmien:

  • Novo pridaná asistenčná služba pre používateľov, ktorá im pomôže rýchlejšie si osvojiť zariadenie OnePlus (Nájdete ju v: Nastavenia – OnePlus Tipy a Podpora)
  • Optimalizovaná spotreba batérie systémom a vylepšenia používateľského prostredia (OnePlus 7 Pro)
  • Opravený problém so zábleskmi aplikácií, ktorý zažívali niektorí používatelia
  • Opravené známe chyby a vylepšení sa dočkala aj stabilita systému
  • Aktualizované bezpečnostné záplaty na september 2020.09

Zrejme najväčšou viditeľnou zmenou bude práve tá nová služba “pre používateľov, ktorá im pomôže rýchlejšie si osvojiť zariadenie”, nech to znamená čokoľvek. Taktiež je tu zjavne vylepšená spotreba batérie, avšak zjavne len pre používateľov OnePlus 7 Pro. Potom sa medzi záplatami objavilo niečo, čo by malo pomôcť so zábleskmi aplikácií tretích strán a záplaty nemenovaných chýb.

Aktualizácia už dnes vychádza, avšak postupne. OnePlus taktiež dodáva, že použitie VPN na zmenu regiónu v tomto prípade nepomôže, pretože aktualizácia je vydávaná postupne a náhodne, spomína Android Police.

Náš tip
Máte PayPal účet a nevyužívate ho? Nebude to zadarmo

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+