MojAndroid

Na trhu sa čoraz častejšie začínajú objavovať smartfóny, ktoré chcú zaujať dlhou výdržou na jedno nabitie. Tie neprinášajú žiadne prelomové technológie alebo úsporné režimy, ale spoliehajú sa na starú dobrú batériu, ktorá má v ich prípade niekoľkonásobne väčšiu kapacitu ako u konkurencie. Takýmto zariadením je aj novinka od čínskeho výrobcu Outkitel, ktorá vo svojom vnútri disponuje až 6000 mAh batériou.

k6 (1)

Podľa výrobcu, budú môcť používatelia v režime úspory batérie, používať smartfón až 10 dní bez nabíjania. Okrem toho, vydrží až 40 dní v standby režime, pri záťaži to bude minimálne niekoľko dní. Outkitel K6000 podporuje aj rýchle nabíjanie a hoci výrobca nešpecifikuje žiadne parametre ani ďalšie vlastnosti uvádza, že 5 minút na nabíjačke, pridá na výdrži 2 hodiny hovoru v 2G sieti. Vhod príde aj funkcia reverzného nabíjania, vďaka čomu môže novinka poslúžiť aj ako záložná batéria pre ostatné zariadenia.

Náš tip
Oukitel chce vyrobiť smartfón s 10000 mAh batériou. Aká bude jeho hrúbka?

Spoločnosť zatiaľ neprezradila veľa detailov a nepoznáme ani cenu a dostupnosť na trhu. Novinka by sa však mala začať predávať v priebehu niekoľkých týždňov.

Zdroj: gizmochina

13.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+