MojAndroid

Dnešné smartfóny bežne vydržia jeden alebo dva dni, potom ich treba znova nabíjať. Na trhu síce nájdete aj svetlé výnimky, ktoré vďaka veľkej batérii sľubujú výdrž rádovo niekoľko dní podľa používania. Takéto smartfóny má svojom portfóliu napríklad čínska spoločnosť Lenovo, ktorá u nás predáva napríklad model P70 s 5″ displejom a 4000 mAh batériou.  Aj to však môže byť pre niekoho málo. Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa chcú nabíjaniu vyhnúť čo najväčším oblúkom, môžno vás zaujme správa o tom, že čínsky výrobca Oukitel chce vyrobiť smartfón s 10000 mAh batériou.

Takýto smartfón by na jedno nabitie mohol s prehľadom vydržať aj jeden celý týždeň používania. Otázka znie, aká bude jeho hrúbka. No a odpoveď nám na ňu dáva samotná spoločnosť, ktorá na internete zverejnila niekoľko obrázkov prototypu. Ten by sa do reality mohol premietnuť už v nasledovných mesiacoch. Otázka pre našich čitateľov znie, boli by ste ochotní nosiť vo vrecku zariadenie, ktoré by na úkor hmotnosti a hrúbky vydržalo dlhšie?

 Oukitel-phone-prototype-with-10000-mAh-battery (1) Oukitel-phone-prototype-with-10000-mAh-battery (2)

Zdroj: phonearena

18.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+