MojAndroid

Operátor Orange má na Slovensku už niekoľko hodín výpadok mobilného internetu. Informovali o tom používatelia, ktorí sa na probléme začali sťažovať v komentároch na sociálnej sieti Facebook pod príspevkami na oficiálnej stránke Orange.

Problémy už od včera

Prvé sťažnosti na problémy s internetom sa objavili už včera poobede. Používatelia s problémami sa pritom hlásia z celého Slovenska. Orange na komentáre odpovedal, o probléme vie a rieši ho. Už od včera je tiež na infolinke operátora informácia o aktuálnom výpadku.

Najskôr sa zdalo, že problém je iba so 4G pripojením, neskôr sa ukázalo, že problémy platia plošne.

Výpadok sa prejavuje nedostupnosťou mobilného internetového pripojenia – jednoducho vám nenačíta požadovanú stránku či neodošle správu. Z času na čas pripojenie môže naskočiť a všetko vyzerá byť v poriadku, no po pár okamihoch sa pripojenie znovu zhorší.

Výpadok aj pri ďalších službách

Niektorí používatelia hlásili aj nedostupnosť ďalších služieb, ako napríklad TV Archív. Aj v tomto prípade Orange potvrdil, že aktuálny výpadok internetových služieb má za následok aj problémy spojené s TV. Orange zatiaľ nevydal žiadne ďalšie stanovisko okrem toho, že o problémoch vie a usilovne ich rieši.

Stretli ste sa aj vy včera či dnes s problémom pripojiť sa prostredníctvom mobilného internetu od Orange? Ak áno, dajte nám vedieť v komentároch ako sa problémy ďalej prejavujú a či ich operátor medzi časom nevyriešil. My budeme situáciu monitorovať a keď bude problém odstránený, budeme vás o tom informovať.

Aktualizované 29. novembra o 12:15:

Orange už všetky problémy vyriešil. Alexandra Piskunová z Orange nám to potvrdila: “Aktuálne evidujeme plnú dostupnosť našich služieb, ktoré boli dotknuté technickými ťažkosťami.” Mobilné pripojenie k internetu by tak malo fungovať bez akýchkoľvek problémov a spolu s ním aj niekoľko ďalších služieb, ktoré mali v posledných hodinách problémy.

Zdroj: Orange Slovensko (Facebook)

29.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+