MojAndroid

Svoje mobilné telefóny meníme o niečo častejšie ako v minulosti. Popri novom zariadení však na svoj starý mobil úplne zabudneme a často ho máme len tak niekde pohodený. Práve na to sa zameral Orange už 15. raz vo svojej kampani “Staré mobily sa vracajú”. K výzve sa mu teraz pridal aj raper Vec.

15. zberné obdobie

Počas predošlých 14 “zberných období” prinieslil zákazníci spolu až vyše 250-tisíc mobilných zariadení do predajní Orange, ktoré sa neskôr ekologicky zlikvidovali. Okrem šetrenia planéty sa pomohlo aj tak, že za každý odovzdaný mobilný telefón venoval Orange 50 centov konkrétnej neziskovej organizácii. Tentoraz bola zbierka venovaná pre nezávislé záujmové združenie občanov a právnických osôb Liga za duševné zdravie. Vďaka nepotrebným mobilom im tak Orange so svojimi zákazníkmi pomohol celkovou sumou 5 995 eur. V uplynulom období sa do programu „Zo svojho starého mobilu chcem dostať to najlepšie” zapojilo na Slovensku 4215 zákazníkov, ktorí priniesli 11 990 zariadení.

Náš tip
Orange predstavuje novú ponuku služieb v podobe balíkov LOVE | VIDEO

Ekologická iniciatíva Orangeu dokazuje, že aj nepotrebné telefóny dokážu pomôcť. Zber pokračuje tento raz pod heslom „Staré mobily sa vracajú” a bude trvať od 1. októbra do 31. januára 2018. Zisk z nej je určený na ovplyvňovanie zmeny sociálneho systému v prospech ohrozených sociálnych skupín obyvateľstva, ktorému sa venuje verejná zbierka Lienka pomoci pod  hlavičkou Nadácie Socia. Z každého odovzdaného a ekologicky zrecyklovaného telefónu poputuje 50 centov na kampaň Staroba sa nás dotýka, ktorá pomáha tráviť seniorom starobu tam, kde to majú najradšej – doma. Zákazníci, ktorí do konca januára 2018 odovzdajú svoj starý mobil v predajni Orangeu môžu navyše každý mesiac hrať o 5 telefónov LG G6.

Starý mobil je na dve veci

Ekologická likvidácia, finančná podpora pre Lienku pomoci a šanca vyhrať špičkový telefón však nie je všetko, čo môžu zákazníci získať. Myšlienku zbierky mobilov sa rozhodol podporiť aj slovenský raper Vec v rámci série koncertov kapely Trosky, ktorá sa po 20 rokoch vracia na pódiá. Záujemvocia môžu starý mobil doniesť rovno na koncert a získať špeciálny darček – exkluzívnu šiltovku s logom Trosky – ktorá nebude dostupná nikde inde. Na koncertoch budú pre staré mobily pripravené špeciálne zberné nádoby. Koncerty sa budú konať 20.10. v Košiciach, 28. 10. v Banskej Bystrici, 3.11. v Žiline a 11.11. v Bratislave.

,,Je výborné, že existujú takéto projekty a oceňujem skvelý nápad, že môžeme pomôcť nielen prírode, ale aj ľuďom, ktorí to potrebujú. Teším sa, že môžeme túto myšlienku podporiť. Takže, staré mobily sú na dve veci – aby ste ich doniesli do predajne Orangeu alebo na koncert Trosiek,“ povedal raper Vec.

Zdroj: Tlačová správa

12.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+