MojAndroid

Dual SIM smartfóny sú zaujímavým elementom. Historicky mnohí operátori takéto zariadenia do svojej ponuky nezaraďovali – veď kto by chcel zákazníkom ponúknuť jednoduché riešenie, ako využívať služby konkurencie. Zariadenia s dvomi (či dokonca viacerými) SIM kartami sú už dlho samozrejmosťou najmä v Ázii. U nás s tešia popularite najmä preto, že mnohí používatelia majú súkromné a firemné číslo, resp. majú primárnu kartu a jednu špeciálnu, zvyčajne na dáta. K ostatným operátorom, ktorí ponúkajú dual SIM smartfóny sa teraz pridal aj Orange.

Aktualizované 5. septembra o 18:30:

Predsavzatie operátora napokon dlho nevydržalo a už dnes bol do ponuky doplnený aj ďalší dvojsimkový model. Znovu ide o zariadenie od čínskeho výrobcu, tentokrát je to model Huawei P20 64GB v novej farbe Twilight. Aj ten už u operátora Orange dostanete v dual-SIM verzii. Potvrdila nám to hovorkyňa Orange Slovensko Alexandra Piskunová.

Zatiaľ iba jeden telefón

Oranžový operátor zaradil do svojej ponuky dual SIM smartfón Honor 10. O slote na dve SIM karty informuje priamo na svojej stránke v popise telefónu. Ide o zaujímavý krok, ktorý nám okomentovala aj Alexandra Piskunová, hovorkyňa Orange Slovensko: “Do ponuky sme zaradili tento dual SIM smartfón, ďalšie dvoj-simkové zatiaľ do ponuky nezaraďujeme.”

Významný krok pre operátora

Bez ohľadu na to však ide o pomerne dôležitý krok zo strany operátora a môžeme očakávať, že skôr či neskôr bude Honor 10 doplnený aj o ďalšie modely s dvomi slotmi na SIM karty. Čoraz viac výrobcov má takéto telefóny ako úplný štandard a bolo iba otázkou času, kedy aj posledný slovenský operátor takéto zariadenie zaradí do svojej ponuky.

5.9.2018
Zdroj: Orange

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+