MojAndroid

Do redakcie nám dorazila vlajková loď spoločnosti Honor, konkrétne sa jedná o smartfón Honor 10. Ponúka výborné parametre za slušnú cenu, zabalené do krásneho dizajnu, ktorému nechýba ani momentálne veľmi diskutovaný výrez v hornej časti displeja. Dokáže si v silnej konkurencii získať svoje miesto?

Balenie: Štandardné, slúchadlá chýbajú

  • Nástroj na vyberanie SIM karty
  • Rýchlonabíjačka (5V 2A)
  • USB-C kábel

Smartfón k nám dorazil v štandardnej bielej krabici, na ktorej je veľkým modrým písmom číslo 10, čo značí označenie novinky. Po jej otvorení na nás vykukne samotné zariadenie, ktoré je celé obalené vo fólii. Pod ním sa nachádza nástroj na vyberanie SIM karty. Zo štandardného príslušenstva samozrejme nechýba nabíjačka a USB-C kábel, ktorý slúži na pripojenie nabíjačky alebo spojenie s počítačom. Slúchadlá sa v balení nenachádzajú, no keďže Honor 10 obsahuje aj 3,5 mm jack konektor, nebude problém pripojiť vlastné

Konštrukcia a dizajn: Sklenený krásavec

  • Rozmery: 149,6 x 71,2 x 7,7 mm
  • Hmotnosť: 153 g
  • Krásny dizajn
  • Sklenená konštrukcia
  • Natiahnutý displej s výrezom
  • Snímač odtlačkov prstov na prednej strane
  • Duálny fotoaparát vzadu

Náš tip
Huawei P20: Určite sa nestratí | Recenzia

Predná strana novinky sa náramne podobá na modely z rodiny Huawei P20. Dominuje jej veľký natiahnutý displej s pomerom strán 19:9, ktorému nechýba výrez a rámčeky sa zmenšili na minimum. Pod displejom na prednej strane sa nachádza skener odtlačkov prstov, vo výreze nechýbajú všetky dôležité prvky ako predný fotoaparát, nenápadná LED dióda, reproduktor a potrebné senzory. Na ľavom boku prístroja nájdeme šuplík na dve SIM karty, no pamäťovú kartu do neho nevložíte. Na hornej strane sa nachádza infračervený port, pravá zase obsahuje tlačidlo rozsvietenia a zhasnutia displeja a tlačidlo, slúžiace na ovládanie hlasitosti.

Spodná strana okrem reproduktora ponúkne USB-C konektor a 3,5 mm jack. Zadná strana Honoru 10 je najzaujímavejšia. Prekrásna modrá farba, ktorá mení svoje odtiene v závislosti od toho, ako sa na nej lomí svetlo obsahuje duálny fotoaparát s prisvetľovacím LED bleskom a nápisom AI CAMERA (čo svedčí o umelej inteligencii využitej pri fotografovaní). Na spodnej časti zadnej strany nechýba ani nápis HONOR. Konštrukcia je sklenená a pôsobí veľmi kvalitným dojmom, rozmery smartfónu sú veľmi prijateľné, v ruke sa drží dobre, no treba si dávať pozor, pretože Honor 10 je veľmi klzké zariadenie a rád sa šmýka po všetkých povrchoch, dokonca ani v rukách nemáte pocit istoty.

Skener odtlačkov: videli sme už aj lepšie

Skener odtlačkov prstov si našiel svoje miesto na prednej strane pod displejom, čo hodnotíme veľmi pozitívne, toto miesto je pravdepodobne najideálnejším. Čo už také pozitívne nie je, je jeho rýchlosť. Vlastne pomalosť. Po výborných skúsenostiach s modelom Honor View 10, ale aj staršími modelmi značky Honor je rýchlosť snímača Honoru 10 miernym sklamaním. Určite sa neradí medzi tie najpomalšie, no so spomínanými smartfónmi sa proste nemôže porovnávať čo sa týka rýchlosti. Rovnako aj s jeho presnosťou sme mali menšie problémy, nie vždy odomykanie fungovalo na prvýkrát. Honor sa chváli, že je bleskovo rýchly, no my s týmto tvrdením nemôžeme súhlasiť.

Skener odtlačkov prstov ponúka aj nejaké zaujímavé funkcie, neslúži len na odblokovanie zariadenia. V prípade, že by ste chceli mať čo najväčšiu plochu displeja a vadia vám softvérové tlačidlá slúžiace na ovládanie telefónu, v nastaveniach ich môžete skryť a nahradiť práve skenerom odtlačkov prstov. Používanie je jednoduché, položením prsta na skener sa vrátite o krok späť, jeho podržaním na domovskú obrazovku. Pokiaľ by ste chceli vyvolať naposledy spustené aplikácie, stačí po ňom prejsť prstom sprava doľava alebo naopak.

Odblokovať nový Honor 10 je možné aj pomocou tváre, funguje to prekvapivo veľmi dobre a tvár väčšinou rozozná na prvýkrát. Po zlých skúsenostiach so skenerom odtlačkov prstov sme tak zariadenie radšej odomykali pomocou tváre.

Náš tip
Honor View 10: Dostupná najvyššia trieda | Recenzia

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

17.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+