MojAndroid

Aktualizované 30.9. 13:30

Orange oficiálne informoval, že výpadok internetových služieb bol vyriešený ešte počas utorkovej noci. Súčasne poskytol spresňujúce informácie, ktoré vysvetľujú, že výpadok sa týkal pevného optického a DSL pripojenia. Mobilné dátové služby neboli postihnuté. Príčinou výpadku boli problémy spôsobené DNS systémom.

Problém s pripojením sa týkal pevného optického a DSL pripojenia v rôznych kútoch Slovenska. Zákazníci zaznamenávali striedavú nemožnosť pripojiť sa k internetu (pri opakovaných pokusoch sa napríklad dokázali pripojiť). Internetové pripojenie bolo pre zákazníkov opäť plne dostupné od 21.40 hod. Ťažkosti s pripojením boli spôsobené DNS systémom, resp. komunikáciou IP internetovej siete na DNS systém. Mobilné dátové služby boli plne funkčné.

Telekomunikačný operátor Orange aktuálne eviduje plošný výpadok internetových služieb. Informoval o tom na svojom Facebooku. Výpadok sa týka celého územia Slovenska. Príčina či ďalšie podrobnejšie informácie zatiaľ nie sú známe. Na odstránení problémov operátor podľa vyjadrenia aktívne pracuje.

Podľa informácií zo sociálnej siete Facebook môžu mať klienti problém dovolať sa na zákaznícku linku, ktorá “eviduje veľký nápor volajúcich”. Informácia o výpadku bola zverejnená o 16:15.

Ide o tretí podobný prípad v pomerne krátkom období. Celoplošný výpadok internetu na Slovensku postihol Orange aj v prvej polovici augusta. Mesiac predtým zase nefungovali hlasové ani dátové služby na západnom Slovensku.

Funguje vám internet od Orange? Dajte nám vedieť v komentároch.

Operátora sme požiadali o oficiálne stanovisko.

Vážení zákazníci, na území celého Slovenska evidujeme výpadok internetových služieb. Na odstránení problému intenzívne pracujeme, zároveň sa ospravedlňujeme za prípadné komplikácie.

Zveřejnil(a) Orange dne Úterý 29. září 2020

30.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+