MojAndroid

Sen absolútne bezrámčekového displeja bez núdzových riešení ako výrez je nám po dnešku bližší. Oppo totiž predstavilo prvú fungujúcu selfie kameru, ktorá je zabudovaná pod displejom. Na videu to demonštrovali zamestnanci značky. Ide však o novinku, ktorá sa tak skoro neobjaví v sériových modeloch.

Veľký pokrok na ceste za displejom bez rámčekov

Určite ste za posledné roky postrehli, ako sa všetci výrobcovia snažia priniesť čo najlepší pomer displeja ku prednej stene. Ak sa pozriete pár rokov dozadu, smartfóny vyzerali úplne inak. Rámčeky boli tučné, ukrývali aj navigačné tlačidlá.

ramčeky displej
Vlajkové lode mali ešte pred pár rokmi veľké rámčeky pod a nad displejom

Veľký pokrok priniesli mená ako Essential Phone alebo Samsung Galaxy S8, ktoré priniesli tenké rámčeky. Vo svete nahryznutého jablka tento prelom priniesol iPhone X. S núdzovým riešením umiestnenia selfie kamery do výrezu sa stal vzorom pre mnoho iných vlajkových lodí. Výrez je dnes súčasťou mnohých smartfónov, no nie všetci používatelia ho majú radi. Preto sa stále pracuje na lepších riešeniach.

výrez iphone
Práve iPhone X započal éru (ne)populárneho výrezu

Posledné vlajkové modely si osvojili myšlienku motorizovaného mechanizmu. Ten sa prvýkrát objavil v smartfóne Oppo Find X a Vivo Nex S. A práve Oppo dnes prvýkrát predstavilo niečo, čo by mohlo znamenať cieľovú rovinu na ceste ku dizajnu bez rámčekov.

V smartfónoch sa tak skoro neukáže

Na oficiálnom Twitter účte Oppo sa nedávno objavilo video. Je na ňom ukázané, ako funguje selfie kamera zabudovaná priamo pod displejom. Podľa výrobcu samozrejme táto technológia ešte nie je tak kvalitná, aby si našla svoju cestu do prvého nového modelu. Fotografie zatiaľ ešte strácajú na kvalite, čo sa však za pár mesiacov určite vyrieši.

Hoci selfie kameru pod displejom tak skoro neuvidíme, je skvelé, že sme sa ku nej konečne dopracovali. Už v priebehu najbližšieho roku či dvoch by sme ju mohli prvýkrát otestovať v nejakom smartfóne. A to by znamenalo revolúciu v technologickom priemysle. A ako sa páči vám? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Honba za najlepším pomerom displeja k prednej stene: Ktoré umiestnenie prednej kamery preferujete vy? │ ANKETA
Náš tip
Viac ako 50 % predaných smartfónov súčasnosti má displej takmer cez celú prednú stranu
3.6.2019
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+