MojAndroid

Výskum spoločnosti Sigmaintell Consulting ukazuje, že ako technológie v smartfónoch idú dopredu, tak sa aj zmenšujú rámčeky v okolí displejov. Niektoré sú ozaj minimálne, iné sa zas nedajú prehliadnuť. Najnovšie správy od tejto spoločnosti tvrdia, že v súčasnosti sa predáva množstvo telefónov, ktoré majú displej zaberajúci (takmer) celú prednú stranu.

Malé rámčeky sú trendom

V prvom štvrťroku 2018 bolo 42 % všetkých predaných smartfónov s displejom, ktorý pokrýva väčšinu prednej strany. V druhom štvrťroku sa toto číslo navýšilo na 55 %. Tieto štatistiky, pochopiteľne, naznačujú, že v budúcnosti by sme mohli mať čoraz viac smartfónov s displejmi, ktoré môžeme nazvať “bezrámčekové”. Samozrejme, smartfónov so 100-percentným pomerom displeja k prednej strane je na trhu minimum, tak budeme predpokladať, že Sigmaintell berie do úvahy smartfóny s “úzkymi” rámčekmi v okolí displeja. Pokiaľ sa jedná o dodávateľov displejov, štvorici najlepších dominuje Samsung. Za ním sa ďalej nachádzajú spoločnosti, ako Tianma Microelectronics, BOE Technology a AU Optronics. Na konci tohto roka by sa percentuálny predaj smartfónov s bezrámčekovými displejmi mal pohybovať okolo 60 %. V roku 2020 sa predpokladá 90-percentná tržba takých smartfónov. Prevažná väčšina z displejov bude typu AMOLED, ktoré vyrába práve už spomínaný Samsung.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Pozrite si prototyp skladacieho smartfónu s ohybným displejom na videu
Náš tip
Lenovo oficiálne potvrdilo smartfón s vysúvateľnou časťou za displejom | VIDEO
Náš tip
Sony Xperia XZ3 má podľa nezávislého testu najlepší displej na trhu
16.9.2018
Zdroj: Pocket Now

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+