MojAndroid

Spoločnosť Oppo predstavila nový navigačný algoritmus, ktorý mnohonásobne zvyšuje presnosť navigačnej technológie. Tvrdí, že vďaka tomuto novému algoritmu vás smartfón dokáže zamerať s presnosťou na 1 meter bez použitia špeciálneho vybavenia. Informuje o tom portál Hindustan Times.

Tento algoritmus spoločnosť nazýva RTK, čo je skratka pre Real-time Kinematic. RTK zhromažďuje informácie z rôznych zdrojov, ako sú napríklad vysielače mobilných operátorov, GPS satelity a senzory v telefóne, vrátane gyroskopu a akcelerometra. Algoritmus taktiež bráni rušeniu signálu, ktoré môže byť spôsobené inými zariadeniami.

Oppo navigačný algoritmus

Takúto presnosť bolo doposiaľ možné dosiahnuť iba so špeciálnym vybavením

Podľa správy spoločnosti Zhuanlan sa táto technológia v minulosti používala hlavne na geodetické práce a vyžadovala špeciálne vybavenie. Vďaka špeciálnemu algoritmu je teraz možné určiť presnú polohu iba pomocou údajov zhromaždených vaším smartfónom.

Oppo bude spolupracovať so spoločnosťou China Mobile na výskume a vývoji tohto algoritmu. Oppo sa taktiež pripojilo k aliancii 5G Precision Positioning Alliance spoločnosti China Mobile. Cieľom aliancie je podporiť vývoj 5G a satelitného navigačného systému Beidou.

Technológia od Oppo bude zatiaľ dostupná len v Číne

Táto technológia by mala byť uvedená na trh už budúci rok. Môžeme predpokladať, že niektoré Oppo smartfóny predstavené v roku 2021 tento navigačný algoritmus budú mať. No ak sa tak stane, túto technológiu budú môcť využiť iba používatelia v Číne. Zatiaľ sa nevie, či sa niekedy v budúcnosti dostane aj do sveta.

Náš tip
Oppo ukazuje patent vysúvacieho smartfónu s rozšíriteľným displejom

27.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+