MojAndroid

Vlna zvyšovania cien u mobilných operátorov pokračuje. Najnovšie svojich zákazníkov prekvapil operátor Tesco Mobile, ktorý od 19. septembra 2023 zvýši ceny. Vzhľadom na doterajšie ceny pôjde pomerovo dokonca o poriadne zdraženie. Zmena sa týka programu Karta Bodka.

Úprava cien sa týka volaní, SMS a denných dát. Pri denných dátach ale aspoň dochádza k navýšeniu objemu denných internetových balíčkov z 300 MB na 500 MB a z 1 GB na 1,5 GB na deň. Za zmienku stojí, že od 6. 4. 2022 bol predaj SIM karty Bodka ukončený.

Volania SMS Internet na deň
Karta Bodka 0,05 € / min. 0,05 € 0,70 € / 500 MB 1,30 € / 1,5 GB

Pri pohľade do doterajšieho cenníka zistíme, že volania aj SMS zdražejú z 0,039 € na novú cenu 0,05 €. Pri dátach stál menší denný balíček 0,50 € a vyšší 1 €. Išlo však o objemy 300 MB a 1 GB.

Operátor pripomína, že program Tesco mobile Bodka je bez viazanosti. Ak zákazníci nesúhlasia so zvýšením cien, môžu si vybrať iný tarif Tesco mobile alebo môžu bez sankcií odstúpiť od Zmluvy o poskytovaní služieb do jedného mesiaca.

Tesco mobile zvyšovanie cien zdôvodňuje nárastom cien a služieb, ako aj enormným nárastom cien energií na Slovensku. Dlhší čas vraj odolával, no neustávajúca situácia ho teraz prinútila reagovať. Uvádza, že na to aby naďalej dokázal nielen zachovať úroveň poskytovaných služieb, ale smerom do budúcnosti ich aj rozvíjal, musí pristúpiť k zvýšeniu cien aj v programe Bodka.

Ak by ste náhodou uvažovali, že kvôli úprave cenníka prejdete na inú ponuku, tak ceny služieb mobilných operátorov pred časom porovnal Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.

Náš tip
Slováci si priplatia, Spotify u nás zvyšuje cenu predplatného. O koľko?
24.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+