MojAndroid

Opera pre Android už pomerne dlhú dobu svojim používateľom ponúka internetový prehliadač, ktorý nezaberá príliš veľa úložného priestoru v telefóne a pritom ponúka množstvo šikovných funkcií. Jubilejná päťdesiata verzia Opery prináša vylepšený ad block a možnosť picture-in-picture videa.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Užitočné zmeny

Ad block po novom môžete v možnostiach zakázať na vami určených stránkach. Pokiaľ niektoré stránky majú problém s tým, že blokujete reklamy, tak je dobré vedieť, že ad block už nebudete musieť kompletne vypnúť. Mnohých však ešte viac poteší podpora videa typu picture-in-picture. To znamená, že hocijaké vami prehrávané video cez Operu budete môcť posúvať v malom okienku ľubovoľne po obrazovke, zatiaľ čo napríklad čítate iný web.

Podobné vylepšenie v podobe “PiP” režimu videí platí aj pre desktopovú verziu tohto prehliadača. V tejto verzii taktiež prebieha testovanie služby VPN, ktorá je bezplatná a pochádza od samotnej Opery. V nastaveniach VPN si môžete vybrať spomedzi serverov v Európe, Ázii či Severnej Amerike.

Ďalšie články k téme “Opera pre Android”:

Náš tip
Opera pre Android prináša službu VPN zdarma
Náš tip
Opera pre Android začne blokovať otravné upozornenia ohľadom cookies
Náš tip
Najlepšie internetové prehliadače pre Android | Tipy redakcie

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+