MojAndroid

Internetový prehliadač Opera pre Android je stále mnohými ľuďmi používaný prehliadač, aj napriek tomu, že má neúprosných konkurentov. Funkcia blokovania upozornení ohľadom cookies bola dostupná už v beta verzii tohto obľúbeného internetového prehliadača pre Android. Teraz však prišla aj do stabilnej verzie a automaticky zablokuje tento otravný druh upozornení.

Funkcia, ktorú mnohí využijú

Technológia údajne spočíva v kombinácii CSS pravidiel a v JavaScript metóde. Vypnutie týchto upozornení nezablokuje automaticky cookies, ale používateľ si predom zvolí, či ich che povoliť, zakázať len pre stránky tretích strán, alebo zablokovať úplne.

Spolu s týmto veľkým updatom dostala Opera aj ďalšie, menej výrazné funkcie navyše, ako napríklad možnosť pridania internetových odkazov na domovskú obrazovku pre používateľov s operačným systémom Android 7.1 Nougat a vyšším. Mimochodom, táto funkcia bola dostupná už dávno na azda najpopulárnejšom prehliadači pre Android – Google Chrome. Ďalšou funkciou je aj úprava veľkosti písma na webových stránkach.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Chrome zintenzívňuje boj proti podvodným reklamám – potrestá kompletné stránky
Náš tip
Prehliadač Opera Touch pre Android prináša tmavú tému
7.11.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+