MojAndroid

Na smartfóny s operačným systémom Android si v dnešnej dobe môžete stiahnuť veľké množstvo internetových prehliadačov. Vyznať sa v nich je niekedy naozaj problém. Toto je redakčný výber tých najlepších internetových prehliadačov pre Android.

Chrome

Najpopulárnejší prehliadač či už na počítačoch alebo smartfónoch s Androidom, v ktorých je vo väčšine prípadov predinštalovaný. Pochádza piramo od Googlu, je pravidelne aktualizovaný a prináša pekné používateľské prostredie. Rovnako sa môžete spoľahnúť na prítomnosť všetkých funkcií, ktoré by poriadny internetový prehliadač mal mať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Opera

Opera sa teší veľkej popularite hlavne na klasických PC, no predstavuje slušnú alternatívu k predinštalovanému Chromu. Nechýbajú je j všetky možné funkcie, na ktoré si spomeniete. Pridávať môžete záložky, obsahuje aj režim šetrenia dát a samotná aplikácia je výborne optimalizovaná pre operačný systém Android.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Firefox

Firefox je nezávislý prehliadač vyvinutý Mozillou, ktorá bola zvolená za najdôveryhodnejšiu internetovú spoločnosť s ohľadom na súkromie. Firefox je vytvorený pre vás a dáva vám možnosť získať späť kontrolu nad svojim prehliadaním. Ponúka jednoduché používateľské rozhranie a výsadou je aj jeho rýchlosť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Dolphin

Tento prehliadač je už akousi legendou na poli prehliadačov pre Android. Pár rokov dozadu sa jednalo prakticky o najlepší prehliadač, aký ste si mohli stiahnuť. Teraz je už konkurencia silnejšia, ale Dolphin si vysokú úroveň kvality stále drží. Obsahuje množstvo pluginov na sťahovanie rôznych súborov a nechýbajú ani iné zaujímavé doplnky.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

UC Browser

UC je bezplatný internetový prehliadač pre Android, ktorý ponúka napríklad aj funkciu Adblock. Nechýba mu režim úspory dát a medzi používateľmi sa teší veľkej obľube. Používateľské rozhranie je veľmi prívetivé, rýchlosť prehliadania stránok bezproblémová. Aplikácia je samozrejme pravidelne aktualizovaná.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie launchery pre Android | Tipy redakcie
Náš tip
Najlepšie kalkulačky pre Android | Tipy redakcie
Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy redakcie
24.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • disq

  Mimo túto tému, S9 línia dostáva finálny android PIE

 • Mano

  Podľa mňa je najlepšia opera, ak vyskúšate, nebudete používať inú app.

 • Mano

  Aj Huawei P20Pro už dostal. Nainštalované a bez problémov .

  • Peter Kmec

   Bez problémov ako bez problémov… Totálne pokazený fotoaparát, ktorý mal byť pôvodne najväčšou devízou toho telefónu, je absolútna škoda keď to neboli schopní opraviť ani pri aktualizácii na nový Droid…

   • Mano

    Nemám ho pokazený, ak niekto má, treba ho dať opraviť 😆

    • Peter Kmec

     Fotoaparát už skrátka nerobí tak kvalitné fotografie ako keď som si telefón kupoval. Hlavne v noci je to obrovská bieda. Jedná sa SW “vylepšenie”, s ktorým nič nespravíš. Teda spravíš ako to už urobilo veľa ľudí na fóre Huawei a to je downgrade na verziu firmware-u B128…

 • revertron

  UC Browser je činský malwer.
  Opera nedá filtrovať HTTPS cez AdGuard.
  Chrome je obrovský sledovač od Googlu.

  Zostava len Firefox. A funguje veľmi dobre!

 • Peter

  Najviac top je Crypto browser! Najväčšie plusy:
  – PC i Mobile verzia
  – rýchly preklad stránok aj v mob.verzii
  – na pozadí počas používania ťažíte Cryptomenu, síce to nieje veľa ale za pár mesiacov/rokov sa to nazbiera.
  – je to ako vylepšený Chrome
  Na stiahnutie tu: https://get.cryptobrowser.site/6686793

+