MojAndroid

Google Chrome je bez pochýb veľmi schopný prehliadač a ak nemáte nejaké špecifické požiadavky, vo väčšine prípadov vám táto predinštalovaná možnosť na zariadeniach so systémom Android bude bohato postačovať. Akonáhle sa ale obzriete po možných alternatívach, je veľmi pravdepodobné, že narazíte aj na konkurenčný prehliadač Opera Mini. Ten ponúka niekoľko špecifických vlastností, ktorými sa líši od konkurencie. Pre všetkých fanúšikov tohto prehliadaču máme dobrú správu – Opera Mini získava masívnu aktualizáciu s vylepšenými funkciami a dizajnom.

Prostredie aplikácie prešlo výraznými zmenami a hoci nemôžeme povedať, že by odteraz šlo o aplikáciu s Material dizajnom, nový vzhľad je veľmi atraktívny. Okrem vylepšení po vizuálnej stránke však pribudli aj zaujímavé novinky ukryté pod povrchom. Prehliadač Opera Mini je už dlhšiu dobu známy najmä tým, že dokáže extrémne znížiť množstvo prenesených údajov pri prehliadaní. Táto funkcia má dvojaký zmysel – ušetríte množstvo dát z vášho balíčka a zároveň dokážete stránky prehliadať pohodlnejšie a rýchlejšie aj pri pomalšom pripojení. Funkcia šetrenia dát bola teraz vylepšená a ponúka reálny náhľad na to, koľko dát vám aplikácia vlastne ušetrila.

Okrem toho pribudli aj ďalšie novinky, medzi ktoré patrí napríklad nový súkromný režim podobný Inkognito módu z Google Chrome. Prehliadač tiež podporuje nové dotykové gestá, pomocou ktorých je navigácia oveľa jednoduchšia a intuitívnejšia. Okrem toho je k dispozícii aj nové nastavenie, vďaka ktorému si môžete vybrať tvar a veľkosť zobrazovaných stránok v závislosti od toho, aké zariadenie používate. Ide tak o naozaj prepracovanú aktualizáciu, ktorá poteší súčasných užívateľov tejto aplikácie, no zároveň má potenciál na to, aby prilákala aj ďalších.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Authority

16.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+