MojAndroid

Prehliadač Opera dostupný v Obchode Play môže byť skvelou voľbou pre tých, ktorí z nejakého dôvodu nechcú používať Chrome od Googlu, alebo Firefox. Nové vylepšenia by mali nielen potešiť doterajších používateľov, ale navyše osloviť aj nových. S čím teda prichádza Opera vo verzii 46?

Oživenie prostredia je dobrý začiatok

Ako prvé je dobré spomenúť fakt, že nová verzia konečne prináša farebné témy. Ak sa teda niekomu zunovala farba “Opera Red”, môže si vybrať z niekoľkých nových možností.

Vzhľadu prostredia sa dotkla aj ďalšia možnosť. Používatelia obľubujúci čítanie webu vo večerných hodinách, či pred spaním si odteraz môžu aktivovať nočný režim. Vtedy bude prostrediu prehliadača dominovať čierna farba.

Nová Opera dostala nočný mód
Nová Opera dostala nočný mód

QR kódy a nové notifikácie

Čo sa týka nových funkcií, ako prvé sa núka skenovanie QR kódov. Dostanete sa k nemu cez jednoduchú ikonku, ktorá by mala pribudnúť v pravej hornej časti obrazovky.

Používatelia, ktorí majú vo zvyku pracovať so súkromnými oknami dostanú ďalšiu novú funkciu. Pokiaľ zatvoria prehliadač, ale nechajú pritom otvorené nejaké okná, v notifikáciách sa im objaví ikona ducha. Po ťuknutí na tohto ducha sa automaticky zavrú všetky dovtedy otvorené okná.

Duch v notifikáciách zavrie všetky súkromné okná
Duch v notifikáciách zavrie všetky súkromné okná

Posledné z vylepšení sú jednoduchšie kopírovanie, alebo možnosť vypnúť odporúčania vo vyhľadávaní na základe trendov. Stiahnite si, alebo aktualizujte Operu na najnovšiu verziu a vychutnajte si všetky nové vylepšenia.

V pravom hornom rohu pribudla funkcia skenovania QR kódu
V pravom hornom rohu pribudla funkcia skenovania QR kódu

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

24.5.2018
Zdroj: Android Community

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+